اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 81991 تعداد بازدید: ۶۲

کارشناس دینی:

هدف از طلبگی ادای دین و تکلیف مضاعف می باشد

شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۹:۴۸
حجت الاسلام حسینی، کارشناس دینی هدف از طلبگی را ادای دین و تکلیف مضاعف دانست.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت خدیجه (سلام الله علیها)  بهاباد، حجت الاسلام والمسلمین حسینی مسئول طرح هجرت در استان یزد، در جمع  فارغ التحصیلان این مدرسه زکات علم را نشر آن دانست و افزود:  هدف از طلبه بودن وخواندن دروس طلبگی ادای دین و تکلیف مضاعف می باشد، از این رو فردی که درس نخوانده یک نوع تکلیف دارد و ان که درس خوانده، نوعی دیگر از وظیفه را بر عهده می گیرد.

وی گفت: اوضاع فرهنگی جامعه به خاطر فعالیت بی وقفه دشمن، نیاز به حمایت و فعالیت مضاعف دارد و طلاب می توانند گزینه مناسبی برای مقابله با دشمنان باشند، زیرا در آنان روحیه جهادی خدمت کردن توام با معنویت بسیار است که این خود نقطه ای بسیار قوی  برای مقابله با دشمنان می باشد.

حجت الاسلام حسینی  گفت : کشور ما امتحان خود را در جنگ  نابرابر نشان داده است و شهدای هشت سال دفاع مقدس، نشانه ای از همین ایستادگی است و دشمنان می دانند که دیگر نمی توانند با جنگ، مقابله کنند از این رو دست به جنگ فرهنگی شده اند.

وی در ادامه گفت: طرح هجرت طرحی است برای مقابله با جنگ فرهنگی که ان شالله پیروزی این طرح به دست طلاب صورت گیرد؛ طرح هجرت طرحی است برای تقویت روحیه خداجویی، جهادی، خود باوری  و... دانش اموزان است.

کارشناس دینی در تبیین طرح هجرت افزود:  چند سالی است این طرح اجرا شده است و بیش از 30 مدرسه را پوشش می دهد ولی امروزه از این جنگ فرهنگی، دانش اموزان بیشترین ضربه را خواهند خورد، از این رو باتوجه به درخواست های مکرر آموزش و پروش سعی به پیشرفت این طرح در سراسر مدارس استان داریم.

حجت الاسلام حسینی در پایان از طلاب خواست تا امادگی خود را برای ورود به مدارس آموزش و پرورش و  اجرای طرح اعلام کنند.