اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 96734 تعداد بازدید: ۱۳

در بین طلاب خواهر شهرستان بهاباد؛

نشست زندگی موفق زیر سایه پرهیز از گناهان تبیین شد

شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۰:۳۵
نشست زندگی موفق زیر سایه پرهیز از گناهان در بین طلاب خواهر شهرستان بهاباد ، با حضور استاد حوزه و دانشگاه آقای آبایی تبیین شد.

به گزارش خبرگزاری  حوزه از یزد، آقای احمد آبایی در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت خدیجه(سلام الله علیها) شهرستان بهاباد،  به موضوع بررسی زندگی موفق زیر سایه پرهیز از گناهان پرداخت.

وی با اشاره به این که ریشه بسیاری از مشکلات خانوادگی از این چهار ویژگی نشات می گیرد و اگر والدین این ویژگی ها را بشناسند واز آن دوری کنند بهترین زندگی را برای خود رقم میزنند گفت: کبر، حسد، حرص وکینه ریشه بسیاری از گناهان است وداشتن هرکدام ازاین ویژگی ها می تواند هم دنیا و هم اخرت را تباه کند.

 استاد ابایی به اولین مورد آن یعنی کبر اشاره کرد و افزود: انسان متکبر دنیا و اخرتش نیز جهنم می باشد رفتارش تکبر آمیز و درونش مملو از افکار منفی است وفردی که دچار کبر می شود میتواند از یک حیوان نیز پست تر می شود.

کارشناس دینی گفت: انسان حریص هرچیزی می بیند دلش می خواهد و هیچ توجهی به دیگران و پایمال شدن حقوقشان  ندارد و از شادی دیگران اندوهگین میشود خمس و زکات و صدقه نمی دهد.

استاد ابایی کینه توزی را سرطان روح دانست و افزود: انسان کینه توز هم خود را و هم دیگران را آزار میدهد و از گناهان بزرگ می باشد، و در حدیثی از امام علی _علیه سلام_می فرمایند: کینه توزی در راس عیب هاست.

وی گفت: حضرت زینب کبری سلام الله علیها، در کاخ یزید در وصف صحرای کربلا فرمودند: مارایت الاجمیلا ایشان از این جمله یاد می دهند که زندگی یعنی مدیریت بحران زندگی یعنی با سختی ها دست و پنجه نرم کردند، زندگی یعنی دریای زندگی هیچ موقع ارام نیست و میتوان مرواریدی زیبا از دل طوفان گرفت.

استاد آبایی در پایان با  بیان  این که حضرت زهرا سلام الله علیها نمونه کامل زندگی موفق هستند افزود: حضرت زهرا سلام الله علیها نمونه کامل زندگی موفق برای تمام بشریت هستند مانیز باید در زندگی همچون زهرای مرضیه باشیم تا بتوانیم بهترین زندگی را هم در دنیا و هم در اخرت داشته باشیم .