اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 94428 تعداد بازدید: ۲۹

کارشناس مسائل سیاسی:

رهبری، مسئولیت کلان مدیریتی داراست

شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۶:۴۰
کارشناسی مسائل سیاسی گفت: رهبری مسئولیت اجرایی ندارد، بلکه مسئولیت کلان مدیریتی دارد.

به گزارش معاون پژوهش مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سام الله علیها اردکان، کلیپی در جواب دو شبهه از ولایت فقیه با کارشناس مسائل سیاسی آقای حامد کمالی در محیط مدرسه مطرح و در فضاهای مجازی منتشر شد.

آقای کمالی در جواب شبهه ( آیا بر ولایت فقیه انتقاد جایز است) بیان کرد: هدف از انتقاد چیست؟ اگر هدف تخریب باشد کسی اجازه ندارد و کار عاقلانه نیست؛ اما اگر هدف اصلاح باشد ، نه تنها خوب است ؛ بلکه لازم است و ساز و کار آن هم مطرح شده است، به جز دیدارهایی که رهبری با جوانان دارد، دفتر رهبری هم پذیرای انتقادات است.

ایشان افزود: نکته مهم در نقد رهبری را می توان نپذیرفت ، بخاطر اینکه اقتدار رهبری را در جامعه کاهش می دهد و این در حالی است که از مهمترین لوازم رهبری و مدیریت کلان جامعه، داشتن اقتدار است؛ پس اگر نقدی اگر است در چارچوب خودش باید انجام شود.

استاد در در جواب شبهه ( چرا رهبری مشکلات را حل نمی کند) اظهار کرد: رهبری مدیریت کلان جامعه است. و اصل ۱۱۰ قانون اساسیوظایف رهبری را کاملا تغیر کرده، رهبری قرار نیست به جای دولت وارد اجرا شود، قرار نیست به جای مجلس  قانون بگذارد یا بر حسن اجرای نظارت کند و یا به جای قوه قضائیه قضاوت و برخورد کند یا به جای مردم انتخاب کند. هر کدام از این قوت وظایف خودشان را دارند.

کمالی ادامه داد: رهبری از بالا بر مسائل مدیریت می کند که این ها دقیقا هر کدام وظایف خودشان را خوب انجام بدهند، لذا در سخنرانی ها دائما تذکراتی را می دهند، توصیه ها و گاها انتقادهایی هم دارند.

ایشان در پایان گفت: رهبری یک مسئولیت اجرائی نیست، مسئولیت کلان مدیریتی است . نه دخالت در امور اجرائی. تنها جایی رهبری ورود می کند که مسائل قفل بشه و از راه عادی قابل حل نباشد؛ برای اینکه وظایف رهبری را بدانیم خوبه که اصل ۱۱۰ قانون اساسی را دوباره مرور کنیم.