اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 93938 تعداد بازدید: ۲۹

استاد حوزه:

حجاب مایة تحکیم خانواده است

پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۲:۴۵
استاد حوزه حجاب برای زنان را مایة تحکیم بنیان خانواده، آرامش روحی وروانی، حفظ هویت و حرمت و جایگاه زن دانست.

معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت سیدالشهدا علیه السلام یزد، از برگزاری نشست پژوهشی با موضوع " بایدها و نباید‌های حجاب زنان امروز"با حضور آقای آبائی استاد حوزه و دانشگاه خبر داد.

استاد آبائی، با اشاره به داستان حضرت آدم و حوا به فطری بودن امر حجاب اشاره کرد و گفت:  در فطرت بشر عفت و حیا و خودنگهداری نهفته است نه برهنگی و عریان بودن.

وی در زمینه پوشیدگی اقوام گذشته خاطر نشان کرد: مراجعه به تاریخ همه امت ها و اقوام نشان می‌دهد که زنان معمولا ازلباس‌های بلند و گشاد و زخیم استفاده می‌کردند و پوشیدگی آنان نمایان است؛ حتی آثار برجای مانده از تخت‌جمشید هم از پوشیدگی زنان حکایت می‌کند.بعد از رنسانس برای اینکه زن را به محیط کار بکشانند و فرهنگ تجمل را بالا ببرند از او به عنوان یک ابزار استفاده کرده و برهنگی را ترویج دادند.

استاد حوزه در ادامه افزود: خداوند به عنوان خالق انسان و جهان وهمچنین خالق آرامش و خوشبختی، بایدها و نبایدها و حریم و حدودی را مشخص کرده است وبه کسانی که این حدود را محافظت کنند بشارت داده و تعدی کنندگان از حدود الهی را مورد انذار قرار داده است.

وی ضمن تبیین حدود حجاب زنان در قرآن، اظهار داشت: حجاب برای این نیست که زن دیده نشود؛ اگر اسلام می‌خواست زن دیده نشود او را ملزم می کرد خود را در خانه  حبس کند؛ یا در حج عمره هنگام احرام زنان و مردان را از هم جدا می‌کرد؛ ولی حجاب برای این است که زن دیده شود؛ وآنچه باید دیده شود شخصیت زن است نه رنگ و لعاب او.

وی در پایان نشست، حجاب را مایة تحکیم بنیان خانواده، آرامش روحی  وروانی، حفظ هویت و حرمت و جایگاه زن دانست و گفت: حجاب برای این است که زن شناخته شود به عصمت و عفت و حیا؛ و مورد تعدی وتجاوز دیگران قرار نگیرد.