اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 87296 تعداد بازدید: ۱۴۳

مدرسه علمیه ام ابیها (س) :

نشست هم اندیشی ؛داشتن زندگی آرام با درک دنیا و روحیات فرد مقابل

دوشنبه ۱۶ دى ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۵:۰۰
معاون پژوهش مدرسه علمیه ام ابیها (سلام الله علیها) تفت، از برگزاری نشست هم اندیشی، باعنوان درک دنیا وروحیات فرد مقابل، باهدف ارائه تحقیقات به طور حضوری در جمع طلاب این مدرسه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه ام ابیها (سلام الله علیها)، درپی تحقیقی که استاد مازارچی با موضوع احترام در دوره خانواده مهدوی پرور از طلاب خواسته بودند، هر کدام ازکادر در زمینه های مختلف درک دنیا و روحیات طرف مقابل تحقیق انجام دادند و در این نشست به نوبت تحقیقات خود را در جمع طلاب ارائه دادند.

مدیرمدرسه ام ابیها، در موردتفاوت افراد برون گرا و درون گرا گفت: گاهی دیده می شودکه یکی از همسران درون گرا هستند؛ یعنی تمایل چندانی به حضور در جمع ها ندارند اهل مسافرت رفتن وشرکت در مجالس و مهمانی ها نیستند و بیشتر ترجیح می دهند که در خانه بمانند و به مطالعه یا تماشای تلوزیون بپردازند، اگر طرف مقابل او فردی برون گرا باشد دقیقا عکس اوست؛ بدین صورت که علاقه زیادی به مسافرت های دسته جمعی و شرکت در مجالس و مهمانی ها دارد. اگر همسران دنیای هم را درک نکنند قطعا دچار مشکل می شوند.

خانم هانیه دهقان بیان کرد: موضوع تحقیق من، بررسی خصوصیات افراد سمعی، بصری ولمسی است. افراد لمسی کمی کندتر هستند و سعی می کنند و سعی می کنند احساس خود را با ارتباط لمسی منتقل کنند. آنچه می شنوند و یا می بینند ، به اندازه اینکه دست او را بگیرید تاثیر ندارد.افراد سمعی به آنچه می شنوند اهمییت زیادی می دهند و بصری ها آنچه می بینند برایشان مهم است.

خانم سمیه معتمد زاد گفت: شخصیت یعنی؛ مجموعه صفات نسبتا پایداری که در یک فرد نهادینه شده است و او را از دیگران متمایز می کند .دوازده نوع شخصیت دشوار داریم، مثلا شخصیت وسواسی ، خودخواه،  زورگو و متخاصم ، جزو شخصیت های دشوار هستند و دنیای خاص خود را دارند و برای ارتباط صحیح با اینگونه افراد لازم است روحیات آنها را شناخته شوند.

زینب بحرانی افزود : برای اینکه بتوانیم خانواده شادی داشته باشیم لازم است تفاوت های زن و مرد را بشناسیم.از نمونه تفاوت ها این است که مرد دوست دارد حمایت کند و زن دوست دارد حمایت شود زن دنبال محبت و توجه است و مرد خواهان اقتدار است.شناخت تفاوت ها کمک شایانی به درک مقابل می کند.