اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 84322 تعداد بازدید: ۱۵۰

خبرروز 1398/09/06

خبرروز 1398/09/06

چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۰۲:۲۲
حضرت آیت‌الله جوادی آملی: براي تبديل کردن قم به پايتخت فرهنگي جهان اسلام بايد مشکلات اين شهر برطرف شود در استان اصفهان برگزار می‌شود؛ نهمین اجلاسیه جامعه مدرسین با عنوان رسالت روحانیت و حوزه‌‌های علمیه در پیشبرد بیانیه گام دوم انقلاب آیت‌‌الله کعبی: ملتی که قدرت بسیج دارد ضربه‌ای به آن وارد نمی‌شود آیت‌الله موسوی اصفهانی: تدبیر رهبر انقلاب و بصیرت ملت بار دیگر انقلاب را از توطئه دشمن نجات داد حجت‌الاسلام والمسلمین آشتیانی: انسجام مردم با ولایت فتنه اخیر را خنثی کرد شبکه تلویزیونی المیادین: مردم ایران توطئه آمریکا را ضربه‌فنی کردند
  • حضرت آیت‌الله جوادی آملی: براي تبديل کردن قم به پايتخت فرهنگي جهان اسلام بايد مشکلات اين شهر برطرف شود
  • در استان اصفهان برگزار می‌شود؛ نهمین اجلاسیه جامعه مدرسین با عنوان رسالت روحانیت و حوزه‌‌های علمیه در پیشبرد بیانیه گام دوم انقلاب
  • آیت‌‌الله کعبی: ملتی که قدرت بسیج دارد ضربه‌ای به آن وارد نمی‌شود
  • آیت‌الله موسوی اصفهانی: تدبیر رهبر انقلاب و بصیرت ملت بار دیگر انقلاب را از توطئه دشمن نجات داد
  • حجت‌الاسلام والمسلمین آشتیانی: انسجام مردم با ولایت فتنه اخیر را خنثی کرد
  • شبکه تلویزیونی المیادین: مردم ایران توطئه آمریکا را ضربه‌فنی کردند

 

** جام جم 98/9/6
*  قیمت ۵۰ كالای پرمصرف افزایش یافت
وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌كه باید تأثیر واقعی سهمیه‌بندی بنزین را بر قیمت برخی اقلام پذیرفت، گفت: صد قلم كالای پرمصرف را وزارت صنعت هر روز رصد می‌كند كه در این مدت ۵۰ درصد آنها افزایش قیمت داشته‌اند؛ البته برخی افزایش‌ها بین یك تا 4 درصد بود. رضا رحمانی، افزود: افزایش قیمت ۲۳ قلم كالا بین صفر تا یك درصد بوده است؛ بعضی كالاها نیز بین یك تا 5 درصد افزایش قیمت داشته‌اند و افزایش قیمت برخی اقلام مثل گوجه فرنگی بیشتر بوده است.
** همشهری 98/9/6
*  اگر اعتراضات خیابانی ادامه می‌یافت
معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه در اجتماع بزرگ بسیجیان شهرستان اراک گفت: در ایران حرکتی که در جهت گران شدن بنزین به راه افتاد با وجود اینکه اعتراضات مردم برای گرانی بحق بوده ولی عده‌ای سازمان یافته از اعتراضات مردم سوءاستفاده کردند ولی وقتی مردم بصیر دیدند بیگانگان در حال سوء استفاده کردن هستند به سرعت صف خود را جدا کردند.
سردار حسین نجات همچنین اضافه کرد: اگر تصمیم‌های کف خیابانی ادامه پیدا می‌کرد سوء استفاده کنندگان خواسته‌های بعدی خود را استعفای سران قوا، استعفای مجلس و فروپاشی انقلاب به خیابان‌ها می‌آوردند، بنابراین در اینجا رهبری با بصیرت و هوشمندی فضا را مدیریت کردند و این پاسخ کسانی است که دلیل حمایت رهبری از سهمیه بندی را می‌پرسند.
** کیهان 98/9/6
*  مردم ایران توطئه آمریکا را ضربه‌فنی کردند
شبکه تلویزیونی المیادین با پخش گزارشی در این زمینه تصریح کرد: راهپیمایی بزرگ روز دوشنبه در تهران، اعلام حمایت از رهبری و مقابله پیش‌دستانه با برنامه‌ها برای ضربه زدن به ایران در صحنه داخلی بود. تصاویر راهپیمایی گسترده و بزرگ در حمایت از رهبری در تهران، به مثابه ضربه فنی کردن زودهنگام طرح ایجاد هرج و مرج در ایران بود، زیرا قرار بود این طرح در آستانه انتخابات پارلمانی در این کشور اجرا شود، اما تحرکات لبنان و عراق، واشنگتن را بر آن داشت تا اجرای طرح خود در ایران را تسریع کند. اما راهپیمایی‌های مردمی این طرح را پیش از اجرای عملی آن، ناکام گذاشت.
*  معاهده «ان‌پی‌تی» ابزاری برای سلب قدرت دفاع در برابر آمریکا و اسرائیل است
«فارن پالیسی این فوکوس» اندیشکده آمریکایی نوشت که پیمان منع گسترش تسلیحات هسته‌ای «ان.پی.تی» در کنار تحریم‌ها، ابزاری برای مهار قدرت دفاع از خویش کشورها به‌ویژه در برابر رژیم صهیونیستی و حامی همیشگی آن یعنی آمریکاست که هر دو نیز به تسلیحات هسته‌ای مجهز هستند.
*  تدبیر رهبر انقلاب و بصیرت ملت بار دیگر انقلاب را از توطئه دشمن نجات داد
آیت‌الله سیدمصطفی موسوی اصفهانی نماینده مردم همدان در مجلس خبرگان، حضور مردم در حمایت از رهبری را ناشی از روحیه ولایتمداری دانست و اظهار داشت: این حمایت و تظاهرات در حمایت از رهبری و انقلاب چیز جدیدی نبوده است و 40 سال است که مردم از انقلاب و نظام اسلامی دفاع کرده‌اند. آیت‌الله موسوی اصفهانی افزود: تدبیر رهبر انقلاب و بصیرت ملت بار دیگر انقلاب را از توطئه دشمن نجات داد. نماینده مجلس خبرگان با بیان اینکه در مسیر انقلاب فراز و نشیب‌هایی وجود دارد، خاطرنشان کرد: دریای انقلاب، دریای مواج، پاک و پیشتاز بوده است و اغتشاشگران و رسانه‌های معاند همچون کف روی آبی هستند که زایل می‌شوند؛ اصل دریای خروشان ملت است که باقی می‌ماند. با این هجمه از تبلیغات سوء ضد رهبری و نظام حمایت مردم ستودنی است و ثابت کرده‌اند که پشتیبان ابدی تصمیمات رهبری بوده و خواهند بود.
*  خط قرمز ما در مبارزه با فساد اتهام‌زنی و ادعای بی‌سند است
آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در دیدار اعضای فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به موضوع مبارزه با فساد، گفت: مبارزه با فساد اولویتی است که هرگز با هیچ رویدادی به حاشیه نخواهد رفت و این روند در جهت پیگیری اصلاح ساختارهای فسادزا و برخورد با مفسدان با جدیت ادامه خواهد داشت. رئیس‌دستگاه قضا درباره مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز تاکید کرد: ما ضمن رسیدگی به مفاسد اقتصادی، تاکید کرده‌ایم که سیاه‌نمایی و طرح ادعای بدون دلیل به هیچ عنوان نباید مورد توجه باشد. خط قرمز ما در پیگیری مفاسد، اتهام‌زنی، برچسب‌زنی، سیاه‌نمایی و طرح ادعاهای بدون سند است و نباید اجازه دهیم چنین اقدامات غیرقانونی، غیرشرعی و غیراخلاقی در کشور باب شود. براساس این گزارش، حدود ۴۰ تن از نمایندگان در این دیدار به مدت حدود دو ساعت به بیان دیدگاه‌ها، دغدغه‌ها و نقطه ‌نظرات خود پرداختند.
** شرق 98/9/6
*  احضار کاردار نروژی در پی آتش زدن قرآن کریم در این کشور
در پی آتش زدن قرآن کریم توسط رهبر گروه افراطی سیان در نروژ، رئیس اداره امور شمال اروپای وزارت امور خارجه کشورمان با احضار کاردار سفارت نروژ در تهران ضمن محکوم کردن و اعتراض شدید نسبت به این اقدام زشت در نروژ،‌ نسبت به تبعات و عواقب خطرناک این گونه اقدامات در گسترش افراط‌گرایی و خشونت هشدار داد. رئیس اداره امور شمال اروپا با اشاره به جریحه دار شدن احساسات مسلمانان در سراسر جهان به دنبال این اقدام موهن خطاب به کاردار نروژ از دولت نروژ مصرانه خواست از تکرار این گونه اقدامات فتنه‌انگیز جلوگیری کرده و با مسئولان و مسببان آن برخورد کند.
** ایران 98/9/6
*  تقویت سرمایه اجتماعی مسأله ملی شود
جلسه بررسی گزارش دانشگاه تربیت مدرس درخصوص طرح پژوهشی ارتقای سرمایه اجتماعی به ریاست معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد. اسحاق جهانگیری در این جلسه با تأکید بر اینکه تقویت سرمایه اجتماعی باید به یک موضوع ملی تبدیل شود گفت: قوای سه گانه، نهادهای مختلف و همه ارکان نظام باید برای تقویت سرمایه اجتماعی و بالا بردن امید جامعه به آینده کشور به صحنه بیایند و مطالبات و دغدغه‌های مردم را بیش از پیش مورد توجه قرار دهند. معاون اول رئیس جمهوری افزود: با اتکا به دانشگاه و نخبگان کشور می‌توان راهکارهایی مناسب برای برون رفت از مشکلات کشور در زمینه‌های مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی تدوین کرد.
** جمهوری اسلامی 98/9/6
*  ایران و روسیه بر همکاری‌ در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی تاکید کردند
«اولگ رزیانسوف» معاون وزیر صنایع فدراسیون روسیه در حاشیه بیست و چهارمین کنفرانس کشورهای عضو کنوانسیون سلاح‌های شیمیایی در لاهه با «غلامحسین دهقانی» معاون وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد. در این دیدار طرفین ضمن تبادل نظر پیرامون موضوعات دستورکار کنفرانس و تاکید بر همکاری‌های دو کشور در سازمان منع سلاح‌های شیمیایی، راه‌های جلوگیری از تضعیف سازمان و همچنین تقویت اجرای کنوانسیون توسط اعضا و دبیرخانه را بررسی کردند. تاکید بر رعایت قاعده اجماع در تصمیمات سازمان و همچنین پایبندی به متن کنوانسیون در اقدامات توسط نهادهای سازمان و دبیرخانه از جمله موارد مورد اتفاق و تاکید طرفین بود.
*  دارندگان بیش از یک میلیارد ثروت، سبد حمایتی نمی‌گیرند
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کسانی که بیش از یک میلیارد تومان دارایی دارند، سبد حمایتی نمی‌گیرند. محمد شریعتمداری در حاشیه مراسم پایانی هفته جهانی کارآفرینی در وزارت کار، گفت: دولت برای حمایت از طبقات متوسط و کم درآمد جامعه در گام اول 18 میلیون خانوار شامل 60 میلیون نفر را مشمول سبد کمک هزینه معیشتی کرده است. آقای شریعتمداری گفت: کسانی که توان مالی مناسبی دارند و با معیار‌های موجود مشمول نمی‌شوند از طریق پیامک به آن‌ها اعلام می‌شود که واجد شرایط نیستند و بعد از آزمون وسع مالی حذف می‌شوند. وی گفت: 60 میلیون نفری که سبد کمک معیشتی گرفته اند، با بررسی اطلاعات مالی انجام شده است و آن‌هایی که مثلاً دارای ملک بیشتر از یک میلیارد تومان بوده‌اند یا درآمد‌های دیگری دارند و افرادی که خودرو بیش از 500 میلیون تومان یا سه سفر خارجی غیر زیارتی در سال داشته‌اند، در جمع افراد با تمکن مالی قرار می‌گیرند.
*  تغییر احتمالی نیمی از کابینه عراق و احضار 200 مقام ارشد به اتهام فساد
سخنگوی دفتر نخست وزیری عراق از تغییر نیمی از وزرای دولت عبدالمهدی در آینده نزدیک و همچنین صدور فرمان احضار و دستگیری دویست مقام ارشد به اتهام فساد در ده روز گذشته خبر داد. «سعد الحدیثی» سخنگوی دفتر رسانه‌ای نخست‌وزیر عراق اعلام کرد دولت در زمینه اصلاح نظام سیاسی و اقتصادی، دیدگاهی را ارائه کرده است که به خواسته‌های ملت پاسخ می‌دهد.
** وطن امروز 98/9/6
*  ترامپ مقابل ایران قادر به فراتر رفتن از لفاظی نیست
روزنامه واشنگتن پست در مطلبی به تبعات تعرض به ایران پرداخته و حملات ترامپ علیه ایران را لفاظی خوانده است. «دیوید ایگناتیوس» در مقاله‌ای با عنوان «بحران در روابط با ایران ناشی از خودزنی ترامپ است» در روزنامه واشنگتن پست می‌نویسد: قاعده خوبی وجود دارد که بیان می‌کند هرگز مبارزه‌ای را که اشتیاقی برای پایانش نداری شروع نکن. اما هم‌اکنون به نظر می‌آید دولت ترامپ و متحدانش در تنگنایی با ایران قرار گرفته‌اند که از آنچه واشنگتن پیش‌بینی می‌کرده است سخت‌تر است. نویسنده با اشاره به اینکه ترامپ علاقه‌ای به جنگ با ایران ندارد، می‌نویسد: ترامپ حتی پس از سقوط پهپاد آمریکایی توسط ایران تنها به تهدیدات لفظی علیه ایران اکتفا کرد و همچنان آماده گفت‌وگو با ایران است.
*  شناسایی لیدرهای آشوب‌های اخیر ادامه دارد
سردار ایوب سلیمانی جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به حوادث هفته گذشته ناشی از طرح اصلاح قیمت بنزین تصریح کرد: دشمنان با شبکه‌سازی‌های گسترده و با بهره‌گیری از روش‌ها و تاکتیک‌های جدید در فتنه اخیر اقتدار امنیتی نظام را نشانه گرفتند اما بحمدالله مشاهده کردیم مردم بصیر و صبور ایران در همان ساعات اولیه آشوب‌ها با جدا کردن صف خود از اغتشاشگران توطئه‌ها را خنثی کردند. وی در ادامه گفت: اکنون نیروهای انتظامی و امنیتی در حال شناسایی لیدرها هستند و برای دستگیری و معرفی مقصران اصلی آشوب‌ها و تخریب اموال مردم به افکار عمومی شبانه‌روز در تلاشند.
** جوان 98/9/6
*  شهدای مدافع حرم راه قدس شریف را باز کردند
سردار غلامرضا سلیمانی، رئیس سازمان بسیج مستضعفین در دیدار با خانواده شهید مجید قربانخانی از شهدای مدافع حرم با اشاره به جایگاه رفیع شهدا گفت: ان‌شاءالله خداوند بر درجات شهدا به خصوص شهدای مدافع حرم بیفزاید، چراکه شهدای مدافع حرم از جایگاه خاصی برخوردار هستند، امیدواریم خداوند متعال به ما نیز توفیق ادامه راه این بزرگواران را بدهد. وی با اشاره به حضور خیل کثیر مجاهدین سپاه اسلام برای دفاع از کشور‌های اسلامی تصریح کرد: امروز هزاران نفر آماده هستند در جبهه‌های حق علیه باطل برای آزادی بشریت پا در صحنه جهاد بگذارند و نباید از این نکته غفلت کرد که شهدای مدافع حرم با خون خود مسیر قدس را باز کردند.
*  سپاس از حضور مردم در راهپیمایی دفاع از اقتدار
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از حضور با شکوه مردم با بصیرت و ولایتمدار در راهپیمایی‌های دفاع از اقتدار و امنیت کشور تقدیر کرد. در بیانیه این شورا آمده است: شکر و سپاس خداوند قادر متعال جلّ‌وعلا، به پاس نعمت بی‌بدیل ولایت فقیه و ملت متدین، دشمن شناس و نمونه تاریخ، مردم با بصیرت و ولایتمداری که به رغم، دغدغه جدی اقتصادی و مطالبات به حق، با لحظه شناسی و لبیک عملی به رهنمودهای حکیمانه مقتدای عظیم‌الشأن امت اسلامی، حضرت آیت‌الله خامنه‌ایادام‌الله‌ظله‌الوارف در دفاع ازکیان نظام مقدس اسلامی و حمایت از اقتدار و امنیت کشور در برابر توطئه جهانی و جنایات نابخشودنی اغتشاشگران و اشرار به صحنه آمدند و سروقامتانه با شرکت در راهپیمایی‌های حماسی، تجلی بخش شکوه بصیرت و وقت شناسی در مقطع حساس کنونی شدند و برگ زرین دیگری بر افتخارات مایه مباهات و مثال زدنی خود افزودند.
** آفتاب یزد 98/9/6
*  بازدید نمایندگان از آب سنگین اراک
رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از بازدید هیئتی از این کمیسیون از آب سنگین اراک خبر داد. محمد ابراهیم رضایی اظهار کرد: در این بازدید ضمن بررسی اثر بازگشت تعهدات در آب سنگین اراک، آخرین وضعیت‌ها مرور خواهد شد. رضایی با یادآوری بازدید کمیته‌ هسته‌ای از تاسیسات هسته‌ای نطنز، فردو، بوشهر و تهران گفت که بعد ازبازدید از آب سنگین اراک گزارشی به هیئت رئیسه مجلس در مورد اقدامات انجام شده در کاهش تعهدات برجامی ارائه خواهد شد.
*  واکنش ایران به ادعای رویترز
یک مقام آگاه گزارش خبرگزاری رویترز درباره دخالت ایران در تصمیم برای حمله به تاسیسات نفتی عربستان در ماه‌های گذشته را کذب، بی‌بنیان و توهم‌آمیز خواند و آن را جریان سازی هدفمند برای ایجاد و تعمیق شکاف میان کشورهای اسلامی منطقه ارزیابی کرد. خبرگزاری رویترز اخیرا در گزارشی مدعی شده بود که مقامات نظامی ایران در یک نشست محرمانه پیشنهاد حمله به آرامکو را مطرح کردند.
** رسالت 98/9/6
*  ايستادگي مقابل مستکبران شهادت و جانبازي هم دارد
آيت‌الله احمد جنتي دبير شوراي نگهبان با خانواده شهيد مدافع امنيت مرتضي ابراهيمي ديدار و گفت‌وگو کرد. دبير شوراي نگهبان با بيان اينکه شهدا عاشق شهادت بودند و خداوند اين سعادت را نصيب‌شان کرد، اظهار داشت: آرزوي هر مسلمان شيعه اين است که زندگي‌اش به شهادت ختم شود. اين شهدا با پيامبر(ص) و اهل بيت(ع) محشور مي‌شوند. شهداي ما هم در مسير اهل بيت حرکت مي‌کنند و همه در يک کاروان هستند. دبير شوراي نگهبان با بيان اينکه مبناي حرکت انقلاب اسلامي ما شهادت بود و اين مسير (شهادت) تمام شدني نيست، تاکيد کرد: وقتي يک ملتي با آمريکا و همه مستکبران عالم دربيفتد، معلوم است که اين مسير شهادت و جانبازي دارد. دبير شوراي نگهبان ادامه داد: خداوند انتقام خون اين شهداي مظلوم را از اشرار و آمريکاي جنايتکار بگيرد و مردم و خانواده شهداي ما را سربلند کند.
*  ايجاد 120هزار شغل توسط ستاد اجرايي فرمان امام (ره)
آيين بهره برداري همزمان از فاز سوم طرح توسعه گلخانه ۵۰ هکتاري هيدروپونيک زرنديه و طرح هاي توانمندسازي اقتصادي ذوبِ روي ايجرود در آشتيان و زرين شيشه اراک با حضور محمد مخبر رئيس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره)، سيدعلي آقازاده استاندار استان مرکزي، ائمه جمعه زرنديه و مأمونيه و جمعي از مسئولان استاني در زرنديه برگزار شد. محمد مخبر رئيس ستاد اجرايي فرمان حضرت امام(ره) در اين مراسم با اشاره به طرح‌هاي اشتغالزايي ستاد گفت: برنامه‌ريزي ما براي سال 98 ايجاد 100 هزار شغل بود که به لطف خدا و همکاري مردم اين رقم را پشت سر گذاشته‌ايم و تا پايان سال اين رقم ازطريق 40هزار طرح کوچک و خانگي به 120هزار شغل خواهد رسيد.
** مردم سالاری 98/9/6
*  اعمال محدودیت‌های قضایی و حقوقی در مورد اموال اعضای شبکه ایران اینترنشنال
مرکز رسانه قوه قضائیه اعلام کرد: «در پی اقدامات شبکه سعودی-صهیونیستی ایران اینترنشنال به منظور ساماندهی اقدامات تروریستی، براندازانه و تجزیه طلبانه و تشویق به تخریب اموال مردم و رصد دقیق این تحرکات از سوی سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران محدودیت‌های قانونی علیه عناصر کلیدی این شبکه معاند اعمال شده است.
*  آمریکا ناقض کنوانسیون بین‌المللی دریانوردی است
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد که اقدامات ضدایرانی و زورگویی آمریکا، نقض آشکار کنوانسیون سازمان بین‌المللی دریانوردی است. «محمد راستاد» روز سه‌شنبه در سخنرانی در سی‌ویکمین اجلاس عمومی سازمان بین‌المللی دریانوردی در لندن افزود: آمریکا کشورهای عضو این سازمان و نهادهای بین‌المللی را تهدید می کند تا همکاری‌های خود را با بخش دریانوردی ایران قطع کنند. این اقدام برخلاف اصول قوانین بین‌الملل، تجارت جهانی، برابری و استقلال دولت‌ها و روح کنوانسیون بین‌المللی دریانوردی است.
** آرمان 98/9/6
*  بانک مشترک ایران و سوریه تاسیس می‌شود
نشست مشترکي با حضور مسئولان وزارت راه و شهرسازي ايران، وزير مسکن و خدمات عمومي سوريه و شرکت‌هاي سرمايه‌گذاري سوري و ايراني برگزار شد که طبق آن قرار است همکاري‌هاي مشترکي بين دو کشور انجام شود. وزير راه و شهرسازي اعلام کرد که مقدمات خوبي براي حضور شرکت‌هاي ايراني در فرآيند بازسازي سوريه فراهم شده و رئيس‌جمهوري اين کشور دستور داده که شرکت‌هاي ايراني در اين فرآيند اولويت داشته باشند. محمد عبداللطیف وزير مسکن سوريه نيز اعلام کرد: همکاري با شرکت‌هاي ايراني يکي از اصلي‌ترين اولويت‌هاي اين دولت به حساب مي‌آيد و پيگيري توافقات مشترک و تاسيس بانک جزو برنامه‌هايي است که از سوي دو طرف پيگيري خواهد شد.
** آفرینش 98/9/6
*  ايران از قابليت‌هاي موشکي فوق‌العاده‌اي برخوردار است
ژنرال زويکا هايموويچ فرمانده پيشين ارتش رژيم صهيونيستي، گفت: عليرغم تحريم‌هاي شديد آمريکا عليه ايران، اين کشور هم اکنون به موشک‌هاي بالستيک دوربرد مجهز شده است که مي‌تواند اهداف دورتر از 2 هزار کيلومتر از مرزهاي خود را نيز مورد هدف قرار دهد. وي در ادامه افزود: قابليت‌هاي موشکي ايران از قدرت فوق‌العاده‌اي برخوردار است. آنان براي ساخت موشک به سختي کار مي‌کنند و حتي يک روز هم برنامه‌هاي خود در راستاي افزايش قابليت‌هاي موشکي را متوقف نکردند.
*  تکرار ادعاهاي پمپئو اين بار در "حمايت" از زنان ايران
در ادامه ادعاهاي مقامات آمريکايي مبني بر حمايت از مردم ايران، وزير امورخارجه اين کشور اين بار پيامي توئيتري به زعم خود "در حمايت از زنان ايراني" منتشر کرد. مايک پمپئو وزير امور خارجه آمريکا به مناسبت روز جهاني مبارزه با خشونت عليه زنان به انتشار پيامي در حساب کاربري خود براي به اصطلاح حمايت از زنان ايراني در برابر آنچه "خشونت نظام عليه زنان" خوانده است که "خواهان دستيابي به حقوقشان و برابري هستند" پرداخت.او در اين توييت آورده است که از زنان ايران در بحث "آزادي پوشش و انتخاب مذهب و اعتقادات" حمايت مي‌کند.
** قدس 98/9/6
*  ملتی که بسیج 20 میلیونی دارد، بن بست ندارد
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور با اشاره به اینکه ملتی که بسیج 20 میلیونی دارد بن بست ندارد، گفت: آن‌ها که تلاش دارند بگویند ما به بست خورده‌ایم، ظرفیت‌های عظیم این ملت را نمی‌شناسند. سردار غلامرضا جلالی با اشاره به هفته بسیج با بیان اینکه بسیج حقیقتی شبیه به افسانه‌هاست، گفت: این تعبیر رهبر معظم انقلاب امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) درباره شجره طیبه‌ای است که امروز ملت ایران در سایه‌سار امن آن روزگار می‌سپارد.
*  کویت هنوز با «طرح صلح هرمز» موافقت نکرده است
روزنامه کویتی «الجرید» به نقل از یک مسئول کویتی که به نام او اشاره‌ای نشده است، نوشت:‌ رایزنی‌ها درباره «طرح صلح هرمز همچنان ادامه دارد و هنوز موضع واحدی در این باره اتخاذ نشده است و پیش بینی می‌شود پاسخ نهایی به این طرح در نشست سران شورای همکاری خلیج فارس که دسامبر آینده در ریاض برگزار خواهد شد، اعلام شود.
** اعتماد 98/9/6
*  كاهش 68 درصدي تجارت ايران و كره جنوبي
حميد زادبوم، رييس سازمان توسعه تجارت گفت: پس از آخرين سفر رياست‌جمهوري كره‌جنوبي به كشورمان در سال 1394 حجم تجارت دو كشور افزايش يافت اما پس از برجام به يك‌باره با كاهش مواجه شد، به گونه‌اي كه در 7 ماهه سال 1398 نسبت به مدت مشابه در سال گذشته شاهد كاهش 68 درصدي در حجم تجارت دو كشور هستيم. زادبوم با اشاره به اينكه دولت‌ها بايد حامي بخش خصوصي در تجارت باشند، افزود: برخي شركت‌ها تحت تاثير امريكا رفتارهايي خارج از قواعد بين‌المللي تجاري دارند كه براي جمهوري اسلامي ايران قابل قبول نيست.
** شهروند 98/9/6
*  استیضاح وزیر آموزش و پرورش تحویل هیات رئیسه شد
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از تحویل استیضاح وزیر آموزش و پرورش به هیات رئیسه با 60 امضا خبر داد. علی اصغر یوسف نژاد اظهار کرد: خلف وعده در اجرای رتبه بندی فرهنگیان، کلاس‌های بدون معلم و تامین نشدن متون درسی از اول مهر تا کنون، توزیع نشدن عادلانه نیروی انسانی و امکانات آموزشی، انتصاب مسئولان ناکارآمد، نظارت نکردن بر عملکرد مسئولان تحت امر، تعیین تکلیف نشدن نیروهای حق التدریسی خرید خدمت و آموزشیاران نهضت سواد آموزی و کمبود نیروی انسانی در رده‌های آموزشی و خدماتی در مدارس از محورهای این استیضاح است.
** اخبار خبرگزاری ها و سایت های اینترنتی
براي تبديل کردن قم به پايتخت فرهنگي جهان اسلام بايد مشکلات اين شهر برطرف شود
صداوسیما/ حضرت آیت‌الله جوادی آملی در ديدار شهردار قم، وجود بافت فرسوده در قم و طرح هاي نيمه تمام چند ساله را از مشکلات قم برشمرد و گفت: برای اینکه بتوان قم را براي تبديل شدن به پايتخت فرهنگي جهان اسلام نامزد کرد باید این طرح‌ها به بخش خصوصي يا دولتي واگذار شود تا هر چه سريع تر به اتمام برسد. حضرت آیت‌الله جوادی آملی با بيان اينکه امروز ثروت در جای جای کشور خوابيده است گفت: اين ثروت بايد به سمت توليد برود تا موجب آباداني کشور شود و بيکاري و گراني برطرف شود. آيت‌الله جوادي آملي گفت: بايد تلاش کنيم شهري بسازيم که باعث غبطه ديگران بشود و ساير کشورها نيز به اين شهر اقتدا کنند. استاد برجسته حوزه تاکید کرد: شهرداري می‌تواند موجب عظمت شهر بشود و ضروري است با تلاش گسترده اين مهم اتفاق بيفتد.
انسجام مردم با ولایت، فتنه اخیر را خنثی کرد
اختصاصی/ حجت‌الاسلام والمسلمین آشتیانی در همایش ائمه جماعت ادارات کل و دستگاه‌های اجرایی استان قم گفت: در گذشته اقامه نماز جماعت در ادارات بسیار مشکل بود اما امروز به برکت انقلاب این مشکلات وجود ندارد. عضو جامعه مدرسین افزود: امروز از جمله وظائف مبلغین رفع مشکلات و نیازهای مردم در ادارات و تکریم ارباب رجوع است.معاون جامعه و مردم جامعه مدرسین حوزه در ادامه با اشاره به حوادث اخیر کشور گفت: در این فتنه اخیر، اشرار دنبال کشته سازی زیادی از مردم بودند، ولی وحدت و انسجام مردم باولایت این مشکل در حال حاضر رفع شد، ولی وجود دارد.حجت‌الاسلام والمسلمین آشتیانی گفت: بنابراین در زمان فعلی نقش روحانیت برای رفع مشکلات مردم در ادارات و در جامعه و تبیین بیشتر مسئله فتنه بسیار سنگین است.
ملتی که قدرت بسیج دارد، ضربه‌ای به آن وارد نمی‌شود
ایرنا/ آیت‌‌الله کعبی در همایش ائمه جماعات ادارات و دستگاه‌های اجرایی قم گفت:‌ انقلاب زمانی ضربه می‌خورد که نتواند نسبت به بسیج کردن مردم در دفاع از آرمان‌های انقلاب اقدام کند.وی تصریح کرد: حضور با صلابت و دشمن شکن روزهای اخیر مردم در دفاع از امنیت ملی، آخرین نمونه از بسیج مردمی ملت ایران است که حماسه امنیت را به وجود آوردند. وی تصریح کرد: عملکرد نیروهای نظامی درخنثی‌سازی توطئه‌های دشمنان قابل توجه بود اما آن چیزی که این فتنه‌ها را کاملا بی‌اثر کرد قدرت بسیج مردمی بود.
برگزاری نهمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین با عنوان رسالت روحانیت در پیشبرد بیانیه گام دوم
اختصاصی/ حجت‌الاسلام والمسلمین فرخ فال از برگزاری اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین با عنوان رسالت روحانیت و حوزه‌های علمیه در پیشبرد بیانیه گام دوم انقلاب در اصفهان خبر داد. جانشین دبیر نهمین اجلاسیه‌ای منطقه‌ای جامعه مدرسین از تشکیل سه کمیسیون برای بررسی بیانیه گام دوم انقلاب در این اجلاسیه خبر داد و گفت: در نهمین اجلاسیه منطقه‌ای سه کمیسیون با عنوان بیانیه گام دوم انقلاب و رسالت روحانیت در نهادینه کردن معنویت و فرهنگ اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب و رسالت روحانیت در عدالت خواهی و مبارزه با فساد و کمیسیون بیانیه گام دوم انقلاب و رسالت روحانیت در ترویج مفاد دینی و اعتقادی، عزت ملی و مرزبندی با دشمن با حضور 180 استاد و پژوهشگر تشکیل شده است.
وی در ادامه تبیین کرد: در سه استان شرکت کننده در نهمین اجلاسیه منطقه‌ای و همچنین در جامعه مدرسین حوزه علمیه قم این کمیسیون‌ها تشکیل شده است که نتایج تمامی این کمیسیون‌ها در یک کمیسیون تلفیق، استخراج و تکراری‌ها حذف و محصول آنها در روز چهاردهم آذرماه در کمیسیون‌های اجلاس به بحث گذاشته می شود.وی در زمینه میهمانان ویژه نهمین اجلاسیه منطقه‌ای جامعه مدرسین گفت: مهمانان ویژه این اجلاسیه حضرت آیت‌‌الله مظاهری، آیت‌‌الله یزدی، یکی از رؤسای قوای سه گانه و فرماندهان سپاه هستند که با حضور آنها مسائل اخیر نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
گفت و گوی ظریف با رییس دفتر سیاسی طالبان
ایرنا/ محمد جواد ظریف با ملابرادر رییس دفتر سیاسی طالبان و سایر اعضای دفتر سیاسی و هیات مذاکره کننده طالبان در تهران دیدار کرد.وزیر امور خارجه در این دیدار بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای مساعدت به شکل‌گیری و تقویت گفت و گوهای بین الافغانی با مشارکت دولت و تمام نیروهای موثر سیاسی تاکید کرد.ظریف همچنین از آمادگی ایران برای گسترش همکاری‌های اقتصادی و فرهنگی با کشور و مردم افغانستان بر اساس منافع مشترک همسایگی خبر داد.
آماده قطع کامل روابط با آمریکا هستیم
فارس/ «محمود عباس»، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی به آمریکا هشدار داد روابط با آمریکا را به طور کامل قطع خواهد کرد. رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی همچنین گفت تمامی کشورها سخنان هفته گذشته «مایک پامپئو»، وزیر خارجه آمریکا برای قانونی کردن شهرک‌سازی‌های اسرائیل را محکوم کرده‌اند و مقام‌های فلسطینی نمی‌خواهند اجازه دهند چنین اقدام گستاخانه‌ای بدون جواب باقی بماند. محمود عباس با بیان اینکه طرح موسوم به «معامله قرن» آمریکا با قطع کمک به آوارگان فلسطینی و انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس آغاز شد گفت: «دولت آمریکا از مدت‌ها قبل با مردم فلسطین خصومت داشته است.»
مقابله با اسرائیل "وظیفه دینی" است
ایسنا/ نصر الشمری، سخنگوی جنبش النجباء عراق در کنفرانسی خبری مداخله نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه را برخلاف قانون بین‌الملل و تعدی به حاکمیت سوریه برشمرد و گفت: ملت سوریه و هم‌پیمانانش خون‌های گرانبهایی را برای دفاع از این حاکمیت داده‌اند و از این رو از ترکیه می‌خواهیم فورا خاک سوریه را ترک کند. سخنگوی النجباء درباره مساله فلسطین هم تاکید کرد: طبق وظیفه دینی و اصول‌مان تنها راه پیش روی ما مقابله با اسرائیل است، ما قطعا در کنار بقیه گروه‌های مقاومت در راس آن حزب‌الله لبنان در هر جنگی علیه دشمن صهیونیستی شرکت می‌کنیم.
پاپ رسما مالکیت تسلیحات اتمی را "غیر اخلاقی" اعلام می‌کند
ایسنا/ پاپ فرانسیس در هیروشیما در دیدار با بازماندگان حمله اتمی ایالات متحده به ژاپن، مالکیت تسلیحات هسته‌ای را "غیراخلاقی" اعلام کرده بود. این مقام کاتولیک سه‌شنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی در راه بازگشت از ژاپن اظهار داشت که سخنرانی او در هیروشیما را باید بخشی از باورهای رسمی کلیسا دانست. او با اشاره به این مطالب افزود: «این باید وارد اصول کلیسای کاتولیک شود. نه فقط استفاده، بلکه مالکیت آن. زیرا یک تصادف در اختیار داشتن یا جنون مقام یا شخصی می‌تواند بشریت را از بین ببرد.»پاپ فرانسیس برای اولین بار مخالفت خود را با دکترین بازدارندگی در سال ۲۰۱۷ در یک کنفرانس واتیکان بیان کرد و گفت که مالکیت سلاح‌های هسته‌ای "محکوم شوند".
حمله صهیونیست‌ها به مرقد حضرت یوسف(ع)
مهر/ نظامیان رژیم صهیونیستی به مرقد حضرت یوسف(ع) در شهر نابلس یورش بردند.به دنبال این حمله وحشیانه درگیری شدیدی میان نظامیان صهیونیست و فلسطینیان به وقوع پیوست. شاهدان عینی اعلام کردند که شماری از فلسطینیان توسط صهیونیست‌ها بازداشت شدند.
حمایت بارزانی از دولت عراق و اصلاح قانون اساسی
مهر/ نچیروان بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق تاکید کرد که اولویت اصلی مردم کردستان برقراری روابط متعادل با دولت فدرال است.وی افزود: روابط میان بغداد و اربیل سمت و سوی مثبتی به خود گرفته است و قرار است یک هیأت از اقلیم کردستان به بغداد سفر کرده و در خصوص مسائل نفتی و بودجه رایزنی کند. او در پاسخ به سؤالی در مورد تغییر «عادل عبدالمهدی»، نخست‌وزیر عراق گفت که منطقه کردستان معتقد است تغییر در نخست‌وزیری منجر به حل بحران نخواهد شد و مشکلات عراق مربوط به عبدالمهدی نیست بلکه از سال‌ها پیش‌ متراکم شده است. وی تاکید کرد: ما از هر اصلاحی در قانون اساسی که به نفع مردم باشد حمایت می کنیم.