اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 84226 تعداد بازدید: ۹۸

استاد حوزه:

پرتکرار ترین و اجتماعی ترین واجب اسلام امر به معروف و نهی از منکر است.

چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۳:۳۴
معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت زهرا سلام الله علیها، از اردوی پژوهشی طلاب و شرکت در همایش امر به معروف و نهی از منکر خبر داد.

به گزارش معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت زهرا سلام الله علیها، در این اردو پژوهشی طلاب مدرسه درهمایش امر به معروف و نهی از منکر تحت عنوان «بی تفاوت نباشیم »با حضور مدرس حوزه و دانشگاه آقای علی تقوی شرکت نمودند.

تقوی بیان کرد :امر به معروف و نهی از منکر واجب فوری است و قضا ندارد .ما نباید تنها به عبادات فردی خود اکتفا کنیم .اگر هدف قیام امام حسین علیه السلام را مد نظر داشته باشیم هر لحظه به فکر این واجب فراموش شده هستیم  .شهید مرتضی آوینی فرمود :همه ما را با کربلا می آزمایند.واین لطف خداست که شما را مسلمان خلق کرده پس حالا وظیفه شما خیلی سنگین تر خواهد بود .

استاد حوزه از امر به معروف به عنوان پدافند غیر عامل یاد کرد و خاطر نشان کرد:امر به معروف و نهی از منکر مغز پدافند  غیر عامل است.با پدافند غیر عامل منفعل بودن  کنار گذاشته می شود و فعال و پویا بودن خیلی مهم  جلوه می کند.نقطه ضربه خور امر به معروف و نهی از منکر شبهه عدم اثر گذاری آن است.و این واجب هیچ وقت از ما ساقط نمی شود.

در پایان خانم قدرتی معاون پژوهشی  از طلاب خواست  در مسابقه گزارش نویسی شرکت کنند و گزارش خود را از همایش بی تفاوت نباشیم  در اختیار معاون پژوهش مدرسه قرار دهند تا به بهترین گزارش هدیه ای  اعطا شود .