اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 81999 تعداد بازدید: ۷۱

مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت سیدالشهدا (ع) یزد:

مسیر طلبگی ظرفیت بالا می طلبد

شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۶:۴۵
مدیر مدرسه علمیه خواهران حضرت سیدالشهدا (ع) یزد، ظرفیت بالا داشتن را لازمه مسیر طلبگی دانست.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه خواهران حضرت سیدالشهدا (علیه السلام) یزد،  خانم یاوری  ضمن خیر مقدم وخوش آمدگویی به طلاب گفت:

خوشا به سعادت شما طلاب که  افتخارمدال سربازی امام زمان را دارید و خود را آماده سربازی امام زمان کرده اید، امید است که از این مدال خوب مراقبت کنید.

وی در ادامه گفت: همت اصلی خود را برای زمینه سازی ظهور قراردهید و با این دغدغه هرروز قدم به مکتب اهل بیت بگذارید.

خانم یاوری ضمن اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) در مورد علم آموزی گفت: فردی خدمت پیامبر رسید و درمورد علم از ایشان پرسید که حضرت در جواب فرمودند: علم یعنی سکوت و بعد گوش کردن و یادگرفتن و درمرحله بعد عمل کردن و نقل کردن برای دیگران است.

وی گفت: مسیر طلبگی ظرفیت را می طلبد و راه پیامبر و ائمه را ادامه دادن ، طالب سعه صدر است که طلبه باید ظرفیت ستایش ، سختی ،طعنه وکنایه را داشته باشد.

وی برای بالا بردن ظرفیت طلاب ، ایشان را به مطالعه زندگی بزرگان همچون آیت الله مرعشی نجفی و.. دعوت کرد.

در ادامه هریک از معاونین مدرسه به تبیین قوانین آموزشی ، فرهنگی و پژوهشی پرداختند وبه سوالات طلاب در این زمینه پاسخ داده شد.