اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 81911 تعداد بازدید: ۷۶

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر:

تاریخ جهان اسلام بدون حوزه های علمیه شناخته نمی شود

پنجشنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۷:۱۶
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر شناخت جهان اسلام را ملازم با وجود حوزه های علمیه دانست.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر،  جلسه اساتید مدرسه علمیه فاطمیه اشکذردر محل سالن اجتماعات امامزاده جعفر شهر یزد، برگزار شد.

خانم نقیب القراء، مدیر مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر،  در این نشست، بیان کرد: جلسه شورای اساتید در واقع اتاق فکر است که به بررسی راهکار ها و آسیب ها و نظرات جهت ارتقای بنیه علمی و معنوی و اخلاقی است.

وی ادامه داد: هدف این جلسات که لازم است به صورت ماهیانه برگزار شود ، سه هدف در بر دارد، اول شناخت و اطلاعات لازم در خصوص مسائل جاری دوم حفظ و حراست از آرمانهای حوزه و سنت های حسنه و صالحه حوزه ها و ایجاد روحیه مجاهدت انقلابی ، نکته دیگر انتساب خود را مهم شمردن و توجه به دستاورد های حوزه ها ، که سابقه ی بیش از هزار سال دارند و این سلسله نورانی الحمد لله تا کنون قطع نشده و تاریخ جهان اسلام بدون حوزه ها شناخته نمی شود و نفس خواهران هم همین گونه بوده است.

مدیر مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر اظهار داشت: کار بزرگ، زحمت فراوان دارد، اجر و مزد معنوی آن نیز بزرگ است. باید به عنوان استاد این نکات را رعایت کنیم؛ انگیزه را الهی کنیم، بر پویایی در تدریس و خلاقیت کوشا باشیم، با مجهول درسی وارد کلاس نشویم و انبساط روحی و سعه صدر را سرلوحه کار قرار بدهیم.

وی افزود:  مناسب است اساتید حوزه متناسب با زمان و عنوان درس، بحث کوتاه اخلاقی ارائه داده و  ایجاد انگیزه و اهتمام ویژه در طلاب  جهت مباحثه ، نظم و انضباط و حضور و غیاب و یاد آوری مبانی زی طلبگی، حفظ قداست حوزه با تعامل اخلاقی داشته باشند..

در پایان نشست، اطلاعات سال جاری  مدرسه خدمت اساتید بیان  و جهت تقدیر بسته فرهنگی به آنان تقدیم شد.