اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 111462 تعداد بازدید:

مدرسه علمیه ام ابیها (س) شهرستان تفت

کارگاه روش های امر به معروف و نهی از منکر

یکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۷:۲۹
معاون پژوهش مدرسه علمیه ام ابیها سلام الله علیها شهرستان تفت، از برگزاری کارگاه فرهنگی-پژوهشی با عنوان روش های امر به معروف و نهی از منکر، به مناسبت فرارسیدن ماه محرم و آغاز دهه امربه معروف و نهی از منکر، به همت خواهران بسیجی و خواهران طلبه با حضور هادی دهقان و با هدف توجیه خواهران فعال در این عرصه، در مصلی قدس شهرستان تفت خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومی، آقای دهقان گفت: امر به معروف و نهی از منکر از مهمترین فروع دین مبین اسلام است و واجب کفایی است اما متاسفانه در جامعه چندان مورد توجه قرار نمی گیرد و مردم از این امور مهم و شیوه اجرای آن آگاهی چندانی ندارند. برای امر به معروف و نهی از منکر، در قدم اول باید معروف و منکر را به خوبی بشناسیم. معیار شناخت معروف و منکر، موازین دین خدا است. باید دانست که دین خدا یک ساختار منسجم و به هم پیوسته است و نباید برخی منکراتش را بی سبب و یا به دلیل سلیقه شخصی، بزرگ تر از منکرات دیگر ببینیم و از دیگر منکرات غفلت کنیم.

وی اظهار داشت: در امر به معروف، هدف گفتن صرف نیست بلکه هدف، تاثیرگذاری در مخاطب است و باید به گونه ای امر به معروف کرد که تاثیر بگذارد. اگر کسی بخواهد امر به معروف کند، یکی از راه هایش این است که خودش صالح و با تقوا باشد.

هادی دهقان افزود: در امر به معروف و نهی از منکر نیز که یک تکلیف الهی و وظیفه قانونی است، هر چند اگر فقط تذکر بدهیم و به همین اندازه اکتفا کنیم تکلیف و وظیفه خود را انجام داده ایم، اما انسان های کارآمد به دنبال آن هستند که فعل آنها اثر مطلوبی داشته باشد.

شایان دکر است، در پایان از بانوان فعال و مبلغ در عرصه امر به معروف و نهی از منکر، توسط جناب سرهنگ آقایی، فرمانده ناحیه مقاومت و حاج آقا غفاری، مسئول نمایندگی ناحیه تفت، تقدیر وتشکر صورت گرفت

.