اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 111410 تعداد بازدید:

مدرسه علمیه حضرت زهرا سلام¬الله¬علیها

برگزاری نشست علمی پژوهشی مدرسه علمیه حضرت زهرا سلام¬الله¬علیها با حضور "عصمت محمدی"

شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۵۲:۴۰
نشست علمی پژوهشی مدرسه علمیه حضرت زهرا سلام¬الله¬علیها با حضور "عصمت محمدی" استاد و مبلغ حوزه با موضوع "آسیب¬شناسی عزاداری امام حسین علیه السلام" در مدرسه علمیه حضرت زهرا سلام¬الله¬علیها احمدآباد به جمع مبلغان به صورت حضوری برگزار شد.

 

به گزارش واحد پژوهش مدرسه علمیه حضرت زهرا سلام­الله­علیها احمدآباد محمدی ضمن تسلیت به مناسبت فراررسیدن ماه محرم، ماه حزن و اندوه اهل بیت علیه السلام گفت: عزاداری برای امام حسین علیه السلام به دلیل اهداف بلند و نقش سازنده آن از جایگاه ویژه­ای برخوردار است. این حرکت، مانند همه موضوعات دیگر، بایدهایی دارد که سودمند است و آسیبهایی هم دارد که زیان آور است.

وی بیان کرد: یکی از بزرگترین آسیبهای عزاداری روضه­های دروغ است که منبع تاریخی نداشته و عظمت امام حسین علیه السلام را زیر سوال می برد.

استاد حوزه ابراز داشت: غلو کردن مطالب در طول تاریخ صدمات زیادی به تشیع وارد کرده و سبب تحریفات بی اساس و بی پایه در بحث عزاداری شده است که ممکن است به خاطر جهل و نادانی، سوء استفاده از زبان حال، تلاش برای ارائه مضامینی نو، دنیا طلبی و برتری جویی باشد.

وی در ادامه گفت: حال ممکن است مطالب غلو آمیزباعث شود که برخی تصور کنند که شیعه ، قائل به ربوبیت  اهل بیت علیه­السلام است و یا ممکن است  کوتاهی در حق اهل بیت علیه­السلام شود و حق آنان ادا نشود و برای سخنرانی و روضه از کسانی دعوت شود که هدفشان رشد مردم باشد نه اینکه  به دنبال پر کردن حسینیه باشند.

مبلغ حوزه گفت: برخی با بستن راه مردم به عزاداری می پردازند و سد معبر می کنند و یا با بلند کردن صدای بلندگو مزاحم استراحت مردم می­شوند و یا با طولانی شدن عزاداری باعث میشود شرکت کنندگان در عزاداری، نماز صبح را قضا کنند و یا به موقع به محل کار نرسند.

وی در پایان به معرفی کتاب  فریاد بر تحریف­های عاشورا اثر استاد شهید مطهری و فرهنگ­نامه مرثیه سرایی و عزاداری اثر محمدی ری شهری پرداخت و گفت: مطالعه این کتاب ها باعث آگاهی بیشتردراین زمینه میشود.