اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 107659 تعداد بازدید: ۱۸

کارشناس دینی:

سوم خرداد نماد مقاومت و پایدارای است

چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۵:۲۴
کارشناس دینی در جمع خواهران طلبه شهرستان بهاباد، سوم خرداد را نماد مقاومت و پایداری وایثار دانست.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت خدیجه(سلام الله علیها) شهرستان بهاباد، نشستی به مناسبت هفته مقاومت و پایداری با حضور حجت الاسلام والمسلمین اقای کارگر، کارشناس دینی در جمع طلاب و مبلغان این مدرسه برگزار شد.

در این نشست، حجت الاسلام کارگربا گرامیداشت فتح خرمشهر و هفته مقاومت وپایداری گفت: مردم خرمشهر نماد مقاومت وپایداری هستند که یادشان برای همیشه درطول تاریخ از یاد رفتی نخواهد بود چرا که این مردم با کمترین تجهیزات و بدون هیچ روحیه جنگ پذیری برای مقابله با دشمن اماده شده اند و ازشهر خود دفاع کردند.

وی در ادامه به 20315شهیدی که در هشت سال دفاع مقدس برای دفاع از کشور به فیض شهادت نائل شده اند اشاره کرد و افزود: مردم ایران  برای حفظ کشور نظام جمهوری اسلامی مجاهدت های زیادی را انجام داده اند و حتی بعداز گذشت 40 سال از زمان جنگ تحمیلی هنوز هم کسانی همچون شهید سلیمانی و شهید فخیم زاده جان خود را برای دفاع از کشور و نظام داده اند.

حجت الاسلام کارگر با اشاره به انتخابات پیش‌رو گفت:  انتخابات پیش رو، مهم ترین مسئله برای فعالیت طلاب جهت تشویق مردم برای مشارکت حداکثری پای صندوق های رای می باشد .

ویسخنرانی خودرا با بیان این سوال که «آیا طلاب باید در زمینه سیاسی ورود پیدا کنند یاخیر؟» ادامه داد و افزود: ما باید برای جواب این سوال  به سراغ آیات و روایات و علمای سلف برویم  و تحقیق کنیم  که آنها در گذشته برای مسائل به وجود امده در کشورشان به چه کسانی رجوع پیدا می کردند .

مبلغ دینی در ادامه به حدیثی اشاره کرد که اسحاق بن یعقوب از امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) در مورد حوادث پیش امده سوال می کنند و ایشان با خط خود جواب می دهند: «اماالحواث الواقعه فارجعو فیها الی رواة حدیثنا یعنی به راویان احادیث ما رجوع پیدا کنید» .

وی  به کتابی باعنوان غرب شناسی علمای دینی از دکتر رحداد از اساتید حوزه و دانشگاه اشاره کرد و افزود: این کتاب  نحوه‌ی برخورد علما با مسائل به روز را بیان می کند و اثبات می کنند که دین ازسیاست جدا نیست.

 حجت الاسلام کارگر در پایان افزود: وقتی ما به سیره علمای همچون مرحوم شیخ  کلینی (رحمه الله علیه) و یا رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) نیز رجوع می کنیم به این ضرورت می رسیم که باید علما در مسائل روز ورود پیدا کند تا جامعه ای با رویگرد دینی داشته باشیم.