اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 93901 تعداد بازدید: ۲۷

نائب رئیس شورای حوزه علمیه یزد:

بانوان متدین باید مروج ارزش ها باشند

چهارشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۱۳:۲۶
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد کاظم یزدی، حضور بانوان در فضای مجازی و مروج حجاب و ارزش ها را ضروری دانست.

به گزارش خبر گزاری "حوزه" از یزد؛ حجت الاسلام و المسلمین سید محمد کاظم مدرسی، در نشست علمی- پژوهشی که به مناسبت هفته حجاب و عفاف با حضور معاونین پژوهش و فرهنگی و برخی از مدیران مدارس حوزه علمیه خواهران در دفتر نایب رئیس شورای حوزه علمیه یزد برگزار شد، اظهار داشت: بحث تبرج یک مسئله استانی است.

نایب رئیس شورای حوزه علمیه یزد در ادامه با بیان شرایط امر به معروف افزود: احتمال تأثیریا علم به تأثیر را باید در امر به معروف در نظر داشت.

وی با بیان اینکه محرمات، ذاتی یا برگرفته از محرمات ذاتی است ادامه داد: حکم ذاتی به طور صریح در کتاب و سنت بیان شده است؛ تبرج هم از جمله مصادیقی است که حکم آن به صریح آمده است هر چند در تعیین مصداق بین علما اختلافی است.

حجت الاسلام والمسلمین مدرسی با تاکید بر اینکه ملاک ومعیار ما فتوای مقام معظم رهبری حفظه الله تعالی است ، خاطر نشان کرد: برخی در بعضی از فتوا به ایشان رجوع می کنند و این در حالی است که ایشان دوچرخه سواری را هم مصداق تبرج می دانند.

تولیت مدرسه علمیه «مصلی» یزد با بیان اینکه هر روز گزارشاتی از باب امر به معروف در جامعه توسط نیروی انتظامی به ایشان ارسال می گردد، افزود: برای سرمایه گذاری در این امر باید از جان سرمایه گذاشت و در چارچوب دین و ارزش های دینی تلاش کرد.

وی ضمن اشاره به اینکه باید خود را مجهز ومسلح کرد وپاسخ مکفی وقانع کننده به شبهات داد، خاطر نشان کرد: بانوان متدین باید در فضای مجازی حضور فعال داشته باشند و مروج ارزش ها و حجاب باشند و در این زمینه هم از ابزارهای مورد نیاز کمک گرفت.

وی در پایان کمک گرفتن و مطالبه گری از نهاد سپاه،  بسیج، شورای فرهنگی، نیروی انتظامی، امام جمعه شهر ،استانداری و... جهت ترویج حجاب و نظارت بر این امر تأکید کرد.