اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 87272 تعداد بازدید: ۱۱۸

کارشناس دینی:

اوج جهالت و غفلت دشمن این است که بهترین ها را هدف قرار می دهد

دوشنبه ۱۶ دى ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۳:۳۶
خانم رفیعی، کارشناس دینی اوج جهالت و غفلت دشمن را در این دانست که بهترین ها را هدف قرار می دهد.

به گزارش خبرگزاری  حوزه از یزد، خانم هاجر رفیعی، کارشناس دینی  در مراسم بزرگداشت شهید حاج قاسم سلیمانی و یارانش، به میزبانی طلاب مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد(مکتب الزهرا) اظهار کرد: انسان ها هرچه برتر و والاتر می شوند، سخن گفتن از آنان سخت تر می شود.

این کارشناس مذهبی، با محکوم کردن جنایت آمریکا، افزود: اوج جهالت و غفلت دشمن این است که بهترین ها را هدف قرار می دهد، زیرا پیچیدن عطر شهادت و تزریق خون شهید بر پیکره جامعه، فرهنگ شهادت، ولایت مداری، دشمن شناسی و دشمن ستیزی را در کل جامعه مسلمین، گسترش می دهد.

خانم رفیعی پرداختن به ریشه حوادث و عبرت آموزی از آن ها را با اهمیت دانست و تأکید کرد: احساسات و عواطف مردم محترم است، اما گریه ای مؤثر است که همچون گریه بر مصائب سیدالشهدا بتواند انسان را بیدار کند.

وی تأکید کرد: برای این منظور، در اتفاقات و حوادث باید به دنبال ریشه یابی و درس آموزی باشیم و آنچه این سردار شهید را سردار دلها کرد، باور، اعتقاد و ذوب شدن وی در ولایت بود.

این کارشناس مذهبی بیان کرد: در طول تاریخ، اکثر کشته شدن ها، به جرم دینداری و بیشتر قتل ها به طمع دنیا بوده است، اما دنیا برای ظهور منجی عالم بشریت، نیاز به حاج قاسم ها دارد. 

وی، تداوم راه و هدف حاج قاسم سلیمانی، فرمانده جبهه مقاومت را مهم ترین اقدام دانست و یادآور شد: بهترین اقدام و تسلی در فقدان سردار سلیمانی این است که سلیمانی پرور باشیم و ما زنان می توانیم با تکثیر نسل شیعی و تربیت صحیح فرزندان و ایفای نقش همسری، مادری، خواهری، مربی، باورها و اعتقادات والا را به نسل های بعدی انتقال دهیم.

کارشناس مذهبی، پایداری در باورها و اعتقاد به ولایت، قیامت، شهادت را با اهمیت دانست و تأکید کرد: با تکیه بر باورها و اعتقادات، خودسازی در انسان شکل می گیرد،پس باید زهیروار، دست از رنگ های دنیوی شست و با رنگ الهی حرکت کرد.

خانم رفیعی، ولایت مداری، دشمن شناسی و داشتن دیدگاه جهانی را از علل ماندگاری سردار سلیمانی برشمرد و افزود: باید همچون رود جاری شویم تا به دریای وجود صاحب الزمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) بپیوندیم و مانند حاج قاسم سلیمانی با ولایت زندگی کنیم تا مرگ ما، آغاز زندگی ما باشد.

در پایان مراسم، دل نوشته ای از خانم مزین، استاد حوزه علمیه الزهرا (سلام الله علیها) یزد در پاسداشت مقام سردار شهید، قرائت و طوماری مبنی بر اعلام تداوم مسیر شهداء و ترویج روحیه مقاومت توسط طلاب امضاء شد.