اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 87261 تعداد بازدید: ۱۸

کارشناس دینی:

برای خط گیری سیاسی،سخنان مقام معظم رهبری را مانند واجب شرعی دنبال کنید

دوشنبه ۱۶ دى ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۴:۲۲
حجت السلام والمسلمین آقای حیدریان، کارشناس دینی بیان کرد: برای خط گیری سیاسی،سخنان مقام معظم رهبری را مانند واجب شرعی دنبال کنید.

به گزارش معاونت  فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد، حجت السلام والمسلمین آقای حیدریان در  نشست بصیرتی سیاسی با معرفی کتاب نگین آفرینش واهمیت آن در زمینه بصیرت افزایی اذعان داشت :این کتاب به صورت درسنامه ای ودرقالب دو جلد به چاپ رسیده است وبهترین اثر، برای مربیان حلقه صالحین و امام جماعت هایی که بحث مهدویت دارند می باشد.

وی در تبیین ظهور افزود:تحقق ظهور علائمی دارد که نقشی در تحقق ظهور ندارند وتنها به جهت آگاهی است مانند علائم راهنمایی ورانندگی و اما عاملی که نقش مهمی در ظهور ایفا می کند شرایط ظهور است.

استاد حوزه با بیان شرایط ظهور اظهار داشت: ظهور چهار شرط دارد که دو شرط اول آن حل شده وجای نگرانی ندارد،اولین شرط طرح وبرنامه که توسط خداوند متعال وضع شده است ودومین، مدیریت و راهبری که این را هم خود حضرت ولی عصر (ارواحنا فداه) انجام می دهند،اما شرط سوم که خیلی ها در آن دچار تشویش ونگرانی شده اند یاران حضرت ولی عصر(عج الله تعالی فرجه الشریف) می باشد.حال اگر سه شرط اول را حل شده بدانیم آن شرطی که مهم است و وظیفه ی ماست که به درستی انجام دهیم تا ظهور محقق شود آمادگی عمومی است.

حجت السلام والمسلمین حیدریان به استناد روایتی از امام باقر (علیه السلام) در خصوص اهمیت آمادگی عمومی گفت: روزی از امام باقر (علیه السلام) پرسیدند : آقای ما،کی ظهور حجت محقق می شود؟ امام باقر(علیه السلام) فرمودند: تا وقتی غربال شوید، غربال شوید، غربال شوید. امام عزیز  سه بار کلمه غربال را تکرار کردند زیرا اهمیت داشته پس سعی کنید شما خواهران طلبه منتظر پرور باشید زیرا اگر با این دید درس خواندید موفق می شوید و شرط چهارم هم محقق می شود ان شاالله.

وی با ذکر اهمیت زمان غیبت و خطرات احتمالی در این دوره افزود: همه ی ما در حال امتحان شدن هستیم.در زمینه خانوادگی،اجتماعی،سیاسی و تنها با پیروی از دستورات الهی و ولی فقیه میتوانیم پیروز شویم.کتاب نظام ولایت فقیه نظام علوی ومهدوی نوشته محمد نجفی را مطالعه کنید تا باحکومت اسلامی آشنا شوید.

آقای حیدریان با تاکید براینکه اول باید انسان قواعد زندگی را فرابگیرد و سپس قبول مسئولیت کندبه معرفی چند کتاب پرداخت:نیمه دیگرم،(توصیه به مجردها) تا ساحل آرامش(قوانین زندگی مشترک)   من دیگر ما (تربیت فرزند) نوشته آقای عباسی از جمله کتب معرفی شده توسط ایشان بود.