اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 87258 تعداد بازدید: ۱۱۳

استاد حوزه:

ظرفیت بالای حضرت زینب(س) عامل انتخاب ایشان برای همراهی امام معصوم(ع) در کربلا بود

دوشنبه ۱۶ دى ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۱:۵۰
خانم قیاسی، استاد حوزه ظرفیت بالای حضرت زینب(سلام الله علیها) را عامل انتخاب ایشان توسط خداوند متعال برای همراهی امام معصوم( علیه السلام) در کربلا دانست.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت زینب (سلام الله علیها)  یزد،  خانم قیاسی در جمع طلاب این مدرسه اظهارداشت:  طلاب مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) با توجه به اینکه منسوب به حضرت زینب(سلام الله علیها) هستند مسئولیت سنگینی برعهده دارند.

وی با اشاره به بحث معصوم بودن یا نبودن حضرت زنیب(سلام الله علیها) افزود: حضرت زینب (سلام الله علیها) مانند بقیه بانوان اهل بیت (علیهم السلام) در ردیف غیر معصومین هستند ولی یک مطلبی که درباره حضرت زینب(سلام الله علیها) مطرح است ظرفیت بالایی است که در مراحل مختلف زندگی داشتند و این ظرفیت بالا را حضرت با تلاش خود بدست آوردند، حضرت زینب(سلام الله علیها) کاری غیر ازآنچه که معصوم انجام میدهد انجام نداد و به وظیفه عمل کرد و اگر توجه کنیم زندگی ایشان با زندگی معصومین تفاوتی ندارد. 

وی با اشاره به نوشته ی دکتر شریعتی در کتاب «فاطمه فاطمه است» افزود:« فاطمه فاطمه است» یعنی فاطمه درست است مادر، همسر و دختر معصوم است ولی آنچه به ایشان مقام می دهد؛ ویژگی خود ایشان است زیرا حقیقتا فاطمه است یعنی  بریده شده از هر  شر و بدی  و حضرت ، با همت بالا  این ظرفیت را در وجود خود ایجاد  کرده و  به این مرحله رسیده است و همین موضوع در مورد حضرت زینب(سلام الله علیها) نیز صادق است.

رئیس هیئت امنای مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها)  یزد، در پاسخ به این سوال که چرا خداوند زینب(سلام الله علیها) را انتخاب می کند به عنوان انسانی که در کنار معصوم و ادامه دهنده راه معصوم باشد گفت: خداوند از ظرفیت  انسانها آگاه است، ظرفیتشان  را می بیند وبنا بر همان،  لطف و عنایتش  را شامل حالشان می کند یکی از الطاف الهی به حضرت زینب(سلام الله علیها) که به ظاهر بسیار سخت و مشکل است  این است که ایشان را برای سفر به کربلا همراه با معصوم انتخاب می کند و  انتخاب حضرت زینب(سلام الله علیها) توسط خدا برای این مهم، به خاطر ظرفیتی است که حضرت، درخود به وجود آورده است.

خانم قیاسی با تاکید براینکه ما نیز باید تلاش کنیم تا ظرفیت خود را بالا ببریم افزود:داشتن ظرفیت بالا،  اکتسابی است اگر عنایتی هم به ما می شود به خاطر ظرفیتی است که داریم؛ ما  قلبا حضرت زینب (سلام الله علیها)را دوست داریم ولی فاصله ما تا ایشان زیاد است.

وی با اشاره به خصوصیات علماء ادامه داد: علامه عسکری(رحمه الله علیه) بنا به گفته ی خودشان، از 10 سالگی یک مکروه  انجام نداده و این در باره آیت الله بهجت(رحمه الله علیه) وبسیاری از علمای دیگر نیز صادق است ؛همه چیز شدنی است به شرط اینکه این اراده رادرخود ایجاد کنیم.

رئیس هیئت امنای مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد افزود: بخواهیم کاری بکنیم می شود. زینب(سلام الله علیها) چه مخلوقی بود ! و چه کرد!  لذا  من امروزهیچ  بهانه ای نمی توانم بیاورم. در تاریخ هیچ جا پیدا نکردیم که چیزی مانع جلو رفتن حضرت زینب(سلام الله علیها) شود و او را سست کند .