اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 84454 تعداد بازدید: ۹۶

كارشناس سياسي :

خواص باید کمک کنند تا جامعه بر محور ولایت فقیه بچرخد.

شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۰:۲۳
کارشناس سیاسی در جمع طلاب مدرسه علمیه الزهراء (س) مهریز بیان کرد: خواص باید کمک کنند تا جامعه بر محور ولایت فقیه بچرخد.

به گزارش روابط عمومي مدرسه علميه الزهرا(سلام الله عليها) مهريز، حجت الاسلام اردكانيان، كارشناس سياسي سپاه الغدير شهرستان مهريز با بیان ادله قرآنی و روایات به تبیین وظیفه روشنگری طلبه ها پرداخت و گفت: برای اینکه جامعه بر مبنای ولایت فقيه بچرخد باید طلبه ها بیانات رهبرمعظم انقلاب اسلامي(مدظله العالي) را تبیین کنند و در بین مردم عادی، به روشنگری سخنان ایشان بپردازند.

وي در ادامه افزود: ولایت فقیه به زور بر مردم حکومت نمی کند، بلکه ایشان خود را معرفی و مردم را دعوت می‌کند و وظيفه خواص و طلاب است كه سخنان رهبري را به روشني براي مردم تبيين كنند تا مردم بدانند سخنان رهبر معظم (مدظله العالي) ناظر به واقعيت هايي است كه افراد عادي آن را متوجه نمي شوند و در واقع تمام سخنان ايشان واقع بينانه است نه آرمان گرايانه.

اردكانيان بيان كرد: وقتی حرف از توجیه مردم می آید باید با توجه به دو جنبه ي اعتقادی و مادی به اين مسئله بپردازيم. «مرگ بر آمريکا» را به طور اعتقادی برای مردم ثابت کنیم. حرف های سیاسی، همه اعتقادی است و مي توان با تكيه بر آيات و روايات به توجيه آن پرداخت. مثلا در قران كريم، دستور تشکیل بسیج به همه پیامبران داده شده است.

کارشناس سیاسی سپاه الغدیر شهرستان مهریز در پايان توصيه هايي به طلاب كرد و گفت: مطالعه تاريخ صدراسلام، معاصر و انقلاب اسلامي را در برنامه هاي روزانه خود قرار دهيد تا بتوانيد با آگاهي بيشتر به امر تبليغ بپردازيد. كتاب «جدال دو اسلام» از امام خمینی (قدس سره) با موضوع جدال اسلام ناب را مطالعه نماييد؛ زيرا وظيفه حوزه و دانشگاه است كه اسلام ناب محمدي (صلي الله عليه و اله و سلم) را به مردم بشناساند.