اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 84441 تعداد بازدید: ۹۴

مدرسه علمیه فاطمه الزهراء (س) اردکان:

غبار روبی قبر شهید گمنام و ادای احترام به مقام شامخ شهدا مناسبت هفته بسیج برگزار شد.

شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۳:۱۶
غبار روبی قبر شهید گمنام و ادای احترام به مقام شامخ شهدا مناسبت هفته بسیج در مدرسه علمیه فاطمه الزهراء (س) اردکان برگزار شد.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه فاطمه الزهراء (سلام الله علیها) اردکان، به مناسبت فرارسیدن هفته بسیج با حضورجمعی از کارکنان بسیجی و بسیجیان شهرستان اردکان مراسمی به همین مناسبت در کنار قبر شهید گمنام مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) اردکان برگزار گردید .

در این مراسم ، عاطفه ابراهیم زاده از اساتید حوزه در جمع بسیجیان با اشاره به آیات 8و9سوره محمد(ص):   وَالَّذِينَ كَفَرُوا فَتَعْسًا لَهُمْ وَأَضَلَّ أَعْمَالَهُمْ ﴿٨ذَلِكَ بِأَنَّهُمْ كَرِهُوا مَا أَنْزَلَ اللَّهُ فَأَحْبَطَ أَعْمَالَهُمْ ﴿٩   در پاسخ به این شبهه ای که : "چرا ما باید علیه استکبار جهانی و اسراییل مرگ بگوییم در حالی که مرگ کسی را خواستن مطلوب نیست" به تفسیر این آیات پرداخت.

وی گفت :یکی از فروع دین اسلام مسئله "تولی و تبری"است  و طبق آن همانطور که باید نسبت به دوستان خدا تولی داشته باشیم ،در مقابل در برابر دشمنان خدا می بایست اعلام بیزاری و برائت جوییم.همانطور که خدا می فرماید: فَتَعْسًا لَهُم .از طرفی ممکن است فردی اعمال عبادی زیادی را انجام دهد اما به آنچه که خداوند دستور داده عمل نکند که این امر باعث حبط و نابودی دیگر اعمالش می شود.

ایشان تصریح کرد : یکی از مسائلی که خداوند انسانها را امر به اطاعت کرده است مسئله اطاعت از "اولی الامر" است.در قرآن کریم آمده است:"اطیعوا الله و اطیعوا الرسول و اولی الامر منکم" . در این آیه اطاعت رسول برابر با اطاعت خدا ذکر شده است و از این جهت است که یک سری احکام را پیامبرصلی ا... علیه و آله به صورت جداگانه وضع می کرد و مسلمانان موظف به پیروی هستند مانند نمونه : در برخی جنگ ها پیامبرصلی ا... علیه و آله افرادی را به عنوان فرمانده مشخص می کرد و سپاهیان می بایست از او فرمان می بردند درحالی که عده ای به دستور حضرت عمل نمی کردند.

وی ادامه داد : در این آیه بعد از اطاعت پیامبر اطاعت از اولی الامر بیان می شود که خود اهمیت آن را می رساند.بنابراین اهل تسنن بخاطر عدم قبول ولایت امام علی(ع) و سایر معصومین باعث حبط و نابودی اعمالشان می شوند البته به طور صریح نمی توان  این را گفت چرا که امکان دارد حقیقت  برای برخی از آنها روشن نشده باشد و همانطور که اجدادشان اینگونه  بودند آنها نیز به  همین صورت عمل کرده اند.

ابراهیم زاده در پایان سخنان خود به ذکر این نکته پرداختند : همان گونه که در زیارت عاشورا حتی قبل از سلام بر امام آمده است: «اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِم ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّد وَآلِ مُحَمَّد، وَآخِرَ تابِع لَهُ عَلى ذلِکَ، اَللّـهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَیْنَ، وَشایَعَتْ وَبایَعَتْ وَتابَعَتْ عَلى قَتْلِهِ، اَللّهُمَّ الْعَنْهُمْ جَمیعاً» پس برای اینکه نشان بدهیم جزء یاران امام حسین(ع) هستیم  باید ابتدا از دشمنان آن امام تبری جوییم . بنابراین مرگ را  برای استکبار جهانی،آمریکا و اسراییل و... خواستن بدی ندارد چرا که  نقل شده است روزی  خدمت امام  باقر(ع) دو لباس آوردند که یکی با سلام دوخته شده و دیگری با لعن. امام فرمودند :هر دو لباس خوب است. و حضرت لباسی را که با لعن دوخته شده بود پذیرفتند.

در ادامه این مراسم عزت کردی فرمانده بسیج حوزه مقاومت فاطمه الزهراءسلام ا... علیها شهرستان  ضمن ایراد سخنان کوتاهی به جایگاه زنان در جامعه اشاره کردند و گفتند:  ما با حضور زنان در جامعه مشکل نداریم اما حضور باید به گونه ای باشد که ارزشهای زن حفظ شود و برای خانواده مفید باشد. حضور زنان در ورزشگاهها مشکلی را از جامعه برطرف نمی کند. و زنان بسیجی با حضور پر رنگ خود در خانواده و  اجتماع  می توانند بسیار تاثیر گذار باشند.

مراسم غبار رویی و عطرافشانی قبر شهید گمنام ،قرائت فاتحه ، زیارت عاشورا و شعر خوانی نونهالان مهد باغ فرشته های مدرسه علمیه فاطمه الزهراءسلام ا...علیها با موضوع امام زمان عجل ا...تعالی از دیگر برنامه های این مراسم بود.