اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 84324 تعداد بازدید: ۱۰۳

مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب(س)یزد:

تمام پیشرفت های کشورحاصل تفکر بسیجی است

پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۵:۰۳
خانم اعرابی، مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب(س)یزد تمام پیشرفت های کشور را حاصل تفکر بسیجی دانست.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد خانم اعرابی در جمع طلاب این مدرسه اظهار داشت: هر جامعه ای برای ماندگاری به سه عامل نیاز دارد؛ اولین عامل ابزار مادی و دومین عامل نیروی انسانی است و این دوعامل به طور قطع، مبتنی بر عامل سومی  می باشد که همان ایمان است و این سه در کنارهم برای برپا ماندن در برابر دشمن لازم است.

مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) با اشاره به نمونه ای از این نوع تلاش و اتکاء به ایمان  افزود: شهید تهرانی مقدم با تفکر بسیجی، تلاش خستگی ناپذیر و ایمانش سه روز در حرم امام رضا (علیه السلام) به حضرت متوسل شد تا موفق شد اولین موشک را بسازد و پدرموشکی ایران نام گرفت و بحمدالله امروز این تکنولوژی به  جایی رسیده که برد آن 2000کیلومتر و خطای آن یک متر است.

وی تفکر بسیجی را عامل پیشرفت کشور دانست و اظهار داشت: قدرت کشور به حدی رسیده است که  امریکا که قبلا ما را برده خود می دانست هم اکنون ما را خصم و رقیب خود می داند وماهمه ی پیشرفت ها را مدیون کسانی هستیم که  بسیجی وار کار کردند.

خانم اعرابی با بیان اینکه تمام پیشرفت های کشور حاصل تفکر بسیجی است اظهار داشت: در دفاع مقدس محال بود که ارتش ایران  بتواند به تنهایی موفق باشد جبهه را اداره  کند آن تمام معادلات دنیا را بهم زدند و جنگ را به نفع خود رقم زدند.

وی با بیان اینکه تکیه بر تفکر بسیجی باعث نجات سوریه از دست داعش شد تصریح کرد: دید بزرگ مقام معظم رهبری باعث افتخار ما می باشد چرا که انتقال تفکر بسیجی از سوی رهبر معظم انقلاب به مردم سوریه باعث شد این کشور که در مقابل داعش ناامید شده بود به پیروزی برسد.

خانم اعرابی ، احداث اولین بیمارستان دردنیا را از اقدامات مسلمانان دانست و افزود: مسلمانان در  آموزش مسائل بهداشتی و دست یابی به علوم مختلف  برای اولین بار پیشرو بودند در حال حاضر نیز بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب  باید به جایی برسیم که چیزی که معادلات دنیا را به هم زدن  دیگران برای اینکه به علم ما دست یابند مجبور باشند زبان ما را فراگیرند.

وی با اشاره به اهمیت نیروی انسانی در پیشبرد اهداف انقلابی و اسلامی در جامعه اظهار داشت: طلاب باید، درمیان مردم خود را نشان داده و طوری عمل کنند تا مردم آنها  را بپذیرند و نظرات خود را به مردم انتقال دهند و این بسیجی وار عمل کردن را می طلبد. لذا باید درحد توان هر قدمی که می توان در این مسیر برداشت.

مدیر مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) ادامه داد: فوکویاما می گوید شیعه دو بال و یک زره بر تن دارد یکی از دو بال،  بال سرخ حسینی و یکی، بال سبز مهدوی که این دوبال نمی گذارد شیعه زیر بار ذلت برود و بنشیند ولی می توان زره او را که همان ولایت فقیه است را نشانه گرفت.

وی با تاکید بر نقش امید در جامعه افزود: امید را باید در جامعه گسترش دهیم طبق آمار بانک جهانی، ایران در  تمام زمینه هایی که شاخص رشد جامعه است پیشرفت داشته است  اگر انسان به آینده امیدوارباشد خیلی از مسائل او حل خواهد شد  بنا بر ایه 123 سوره مبارکه آل عمران خداوند به امت اسلام نصرت داد درحالیکه هیچ نداشت لذا هر پیشرفتی که حاصل شده است به دلیل اتکاء به نصرت خداوند بوده است و باتوکل بسیاری از مشکلات ما حل خواهد شد.