اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 84200 تعداد بازدید: ۱۲۲

استاد حوزه:

کارگاه مهارت همسرداری در مدرسه علمیه معصومیه یزد برگزار شد.

سه شنبه ۵ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۱:۲۸
کارگاه مهارت همسرداری در مدرسه علمیه معصومیه یزد با حضور خانم نخعی استاد حوزه و دانشگاه برگزار شد.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه معصومیه یزد کارگاه مهارت همسر داری با حضور خانم نخعی در جمع طلاب این مدرسه برگزار شد.

وی در ابتدای سخنان خود به داشتن اخلاق نیکو در خانه تأکید کرد و گفت: در خانه ای که اعضای خانواده خوش اخلاق باشند ثروت زیاد می شود. وی در ادامه مهارت های کلامی، رفتاری، دینی و روانشناسی را  معرفی کرد و به تبیین مهارت های کلامی پرداخت .

استاد حوزه ، تشکر و قدردانی را در برطرف کردن مشکلات زندگی مهم دانست و گفت: امام صادق علیه السلام می فرماید: بهترین زنان کسانی هستند که اگر چیزی به آنها عطا کردی تشکر می کند و اگر چیزی ندادی راضی هستند. تشکر کردن از همسر را در دو مورد نفقه و کمک در اموری که وظیفه مرد نیست ، سزاوار دانست و به  اخلاق حسنه ای از پیامبر صلّی الله عليه و آله و سلّم اشاره کرد و گفت : پیامبر صلّی الله عليه و آله و سلّم بر دست مردهای زحمتکشی که دستانشان پینه داشت بوسه می زد.

استاد اخلاق در پایان سخنان خود از طلاب خواست تا به مناسبت های مختلف از همسران خود قدردانی کنند و بهترین زمان را مناسبت های شغلی دانست و افزود : حواسمان باشد که چه روزی مربوط به شغل همسرمان هست و در آن روز با هدیه ای از همسر خود قدردانی کنیم.