اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 84153 تعداد بازدید: ۱۱۰

استاد حوزه:

باید به گونه ای عمل کنیم که مایه ی زینت اهل بیت باشیم

چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۷:۰۶
استاد و مشاور مدرسه علمیه معصومیه یزد بیان کرد: باید به گونه ای عمل کنیم که مایه ی زینت اهل بیت باشیم .

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه معصومیه(سلام الله علیها) یزد نشستی اخلاقی تربیتی همزمان با هفته بسیج در جمع طلاب این مدرسه برگزار شد.

خانم فلاح در این نشست گفت: سبک و سیره یعنی روش رفتاری و منطق عملی ثابتی که ائمه در زندگی دارند. باتوجه به الگو بودن امامان عزیز ما ، باید سبک زندگی خود را از رفتار آنها به دست بیاوریم، زیرا ائمه معصوم علیهم السلام همگی دارای اصول ثابت ولی عملکرد متفاوتی به خاطر شرایط و مقتضیات زمان خود هستند.

استاد اخلاق حوزه با اشاره به اهمیت سبک زندگی اسلامی در ادامه بیان کرد: برای داشتن یک زندگی براساس سبک اسلامی باید بدانیم سبک سیاسی یا سبک تبلیغی حضرت رسول(صلی الله علیه و آله و سلم) چه بوده است.

وی با اشاره به روش تبلیغی حضرت رسول(صلی الله علیه و آله و سلم) و اینکه یکی از عوامل موفقیت ایشان خلق نیکو بوده، طلاب را به آراسته شدن به صفات نیکو در برخورد با خانواده و سایر مردم دعوت کرد و گفت: باید به گونه ای عمل کنید که مایه ی زینت اهل بیت باشید نه خواری.

استاد اخلاق در ادامه، احادیثی پیرامون حسن خلق و اهمیت آن مطرح کرد و در پایان با حدیثی از امام  صادق علیه السلام طلاب را به تهذیب نفس توصیه نمود.