اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 82197 تعداد بازدید: ۸۶

امام جمعه شهرستان بهاباد:

طلاب باید یک تحول اساسی در زمینه قرآن،احکام و پژوهش های حدیثی ایجاد نمایند

چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۴:۴۳
حجت الاسلام بشکانی، امام جمعه شهرستان بهاباد، از تحول اساسی در زمینه ی قرآن، احکام و پژوهش های حدیثی برای طلاب خبر داد.

به گزارش معاون پژوهش مدرسه علمیه حضرت خدیجه سلام الله علیها شهرستان بهاباد، نشست پژوهشی،با سخنرانی حجت الاسلام  بشکانی امام جمعه شهرستان بهاباد برگزار گردید.

معاون پژوهش مدرسه بیان کرد:این نشست در محل مدرسه علمیه و با حضور تمامی طلاب،اساتید و اعضای کادر مدرسه و با هدف ایجاد رغبت جهت انجام پژوهش و تحقیق برگزار شد.

حجت الاسلام  ابراهیمی بشکانی ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید و خوش آمد گویی به طلاب ورودی جدید گفت: برای بررسی احکام،باید یک دور توضیح المسایل را خواند،آنچه که مهم است اینکه تقلید امریست مقبول همه بشر،انسان جاهل از دانا،بی سواد از باسواد،غیر متخصص از متخصص و....پیروی می کند،مثلا برای رفع و شناخت بیماری،به پژشک مراجعه می کنیم زیرا ما در این زمینه غیر متخصص هستیم و نسبت به بسیاری از امور پژشکی بی اطلاع هستیم،همین پزشک برای امور بنایی نیاز به تخصص بنا داردو....

وی با اشاره به این که برای طلاب باید یک تحول اساسی در زمینه قرآن،احکام و پژوهش های حدیثی ایجاد نمود بیان کرد: برای تشخیص طهارت، باید هم طهارت جسمی را شناخت و هم به طهارت روحی شناخت پیدا کنیم.طهارت جسمی را بیشتر در فقه می جوییم و طهارت روحی را در کتب اخلاقی باید یافت.

حجت الاسلام بشکانی افزود: جهت تحقق این امر،گام اول،تقویت روانخوانی است و جهت رسیدن به مطلوب

 بکارگیری شیوه های نوین در قرآن و رده بندی های احادیث راهکار موثری است.

امام جمعه شهرستان بهاباد در ادامه اظهار داشت: پژوهش ها و پروژه های تحقیقی برای کسی دست یافتنی است که دنبال علم واقعی است و تنها با درس خواندن نمیتوان به آن دست یافت و دست یابی با تحقیق و پژوهش چون حکاکی روی سنگ،دوام و ماندگاری دارد.

ایشان افزود: شهید مطهری با تحقیق و پژوهش توانست درجات علمی را کسب نماید و ایشان بعد از مدتی درس خواندن،با تحقیق و پژوهش به این مقام رسیدند،به طور مثال،ایشان در جواب خواسته ی  یکی از مسئولین روزنامه های آن زمان درباره پاسخ به شبهات مطرح شده درباره حجاب ،این خواسته را قبول کردند به شرطی که در ستون مقابل همان مطالب چاپ شود.

وی با اشاره به خواندن عمیق دروس برای طلاب افزود: خیلی ها درس حوزه را خواندند ولی خیلی کم چون شهید مطهری به درجات بالا رسیدند، شهید مطهری حدود چهار سال پیرامون مساله حجاب تحقیق کرد و کتاب "نظام حقوق زن در اسلام"را گردآوری نمود.

حجت الاسلام  بشکانی در ادامه  افزود: در زمینه مطالعه و تحقیق باید امام خامنه ای مد ظله العالی را الگوی خودمان قرار دهیم چرا که ایشان با مطالعات عمیق و گسترده در زمینه های مختلف توانستند آثار ناب و کم نظیری تدوین نمایند.