اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 82191 تعداد بازدید: ۱۱۰

آزاده دفاع مقدس:

روح انسان با دعا مأنوس است

سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۴:۳۷
آقای ابوئی، آزاده دفاع مقدس دعا را از عوامل انس با روح انسان دانست.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت نرجس(سلام الله علیها) یزد، به مناسبت هفته دفاع مقدس، نشست سیاسی با حضور آقای ابوئی، آزاده دفاع مقدس در جمع طلاب این مدرسه برگزار شد.

آقای ابوئی در ابتدای سخنانش ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس،  اهمیت تکریم خانواده‌های شهدا و خاطرات دفاع مقدس را یادآور شد و گفت: مجلس برای شهدا و دیدار خانواده‌ی آنها را همواره گرامی بدارید چرا که خداوند این کار را سفارش فرموده است.

وی ادامه داد: گاهی شنیده می‌شود، ارزش برپایی مجلس برای شهدا در منابع دینی دیده نمی‌شود، در پاسخ باید گفت: که دعای 27 صحیفه سجادیه به طور صریح رزمندگان جنگ را مشمول رحمت خداوند می‌داند و نیز دعای چهارم صحیفه سجادیه و خطبه 12 نهج البلاغه فعالیت بسیجیان را تأیید می‌کند.

آزاده‌ی دفاع مقدس پس از بیان خاطراتی از زمان اسارت، اهمیت دعا و علم آموزی را درتقویت روحیه‌ی اسرا متذکر شد و گفت: با حداقل امکانات برای خودمان وسایل آموزشی ساخته و صرف ونحو را در اسارت می‌آموختیم.

آقای ابوئی در پایان خطاب به طلاب گفت: روح انسان با دعا مأنوس است و به آن نیاز دارد، با خواندن دعا و خصوصا دعای 20 مکارم الاخلاق محبت اهل بیت (علیهم السلام) را در قلب خود افزایش داده و به تهذیب نفس بپردازید.