اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 82188 تعداد بازدید: ۸۶

استاد حوزه:

زیارت عاشورا وصال الی الحق است

سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۶:۱۹
خانم ساروخانی، استاد حوزه زیارت عاشورا را وصال الی الحق دانست.

به گزارش معاونت فرهنگی  مدرسه علمیه حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) یزد، خانم ساروخانی، استاد حوزه در جمع طلاب این مدرسه  به رضایت امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) در تمام امور زندگی اشاره نمود و رضایت ایشان را اصل و در رأس همه کارها دانست و افزود: همراهی شروع سال تحصیلی با ماه محرم الحرام فرصتی استثنایی و عالی برای رشد و تعالی است و طلاب باید از برکات و نعمات این ماه بهره کافی را ببرند و همچنین نباید از فضیلت زیارت عاشورا غافل باشند .

خانم ساروخانی با اشاره به اینکه زیارت عاشورا وصال الی الحق است خاطر نشان ساخت: امام صادق(علیه السلام) به یارانشان سفارش کرده بودند که هر روز به زیارتشان بروند، بدین گونه که بر روی بلندی روند و رو به قبله بایستند و به اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) سلام دهند.

وی حداقل سلام به اباعبدالله(علیه السلام) را گفتن صلی الله علیک یا اباعبدالله دانست و تصریح کرد: بنا به فرموده امام باقر(علیه السلام) کسی که میخواهد زیارت عاشورا را بخواند قبلش سلام کوتاهی به امام بدهد و دو رکعت نماز زیارت بخواند و سپس زیارت عاشورا را آغاز نماید.

استاد حوزه به ضمانت شدن 4 ویژگی  برای کسی که زیارت عاشورا را بخواند اشاره کرد و افزود: امام صادق(علیه السلام) در حدیثی این 4 ویژگی را قبول واقع شدن زیارت، مستجاب شدن دعا، بهشتی بودن شخص و دارای مقام شفاعت شدن فردی که دعا را می‌خواند بیان نموده‌اند و این بیان کننده جایگاه والای این زیارت نامه است.

وی خطاب به طلاب اظهار داشت: علما معتقدند اگر ثواب زیارت عاشورا را 100 قسمت کنیم، 90 قسمت آن مختص به نمازش و 10 تای آن مربوط به خود زیارت عاشورا می‌باشد لذا نباید از خواندن نماز زیارت غافل شد و در آن اهمال نمود.

خانم ساروخانی با تأکید بر اهمیت صد مرتبه خواندن لعن و سلام در زیارت عاشورا خاطرنشان ساخت: هرگاه ذکر صد مرتبه برایمان مقدور نبود می‌توانیم یک مرتبه لعن و سلام را کامل بخوانیم و سپس 99 مرتبه اللهم العنهم جمیعا و 99 مرتبه سلام آخر را بگوییم تا از ثواب این اذکار محروم نشویم.

وی در پایان گریه بر سید الشهدا(علیه السلام) را عاملی برای زدودن غم از دل دانست و یادآور شد: اباعبدالله میانبری برای رسیدن به هم خیرات دنیا و آخرت است و برای عاقبت به خیر شدن باید به این امام همام متوسل شد.