اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 82182 تعداد بازدید: ۸۰

استاد حوزه:

عدم تزکیه و تهذیب در جامعه ، عامل انحراف و نابودی است

سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۹:۳۰
حجت الاسلام دادآفرین، استاد حوزه، عدم تزکیه و تهذیب در جامعه را عامل انحراف و نابودی آن جامعه دانست.

 به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) یزد، حجت الاسلام دادآفرین استاد حوزه و کارشناس دینی در جمع طلاب ، اساتید و کارکنان این مدرسه به هفته دفاع مقدس و جنگ تحمیلی هشت ساله اشاره و یادی از عملیات فتح المبین نمود و ادامه داد: همگی ما مدیون خون پاک شهیدان عزیز هستیم و کارهایی که آن ها در طی هشت سال برای دفاع از ایران انجام دادند و جان فشانی هایی که کردند وظیفه ومسئولیت مارا بیشتر می کند .

وی وظیفه فعلی طلاب را بر اساس گام دوم انقلاب اسلامی تبیین نمود و ادامه داد: رهبر معظم انقلاب(دام ظله العالی) در بیانیه گام دوم، سه اصل خوسازی، جامعه پردازی و تمدن سازی را برای طلاب کلید و راهنما قرار دادند و طلاب باید به این سه محور توجه کنیم .

حجت الاسلام دادآفرین مسئله خودسازی و تزکیه نفس را اولین گام بیان نمود و افزود: مسئله تقوا آنقدر مهم است که خداوند در سوره شمس یازده بار قسم خورده است تا بیان کند « قد افلح من زکاها» تنها راه رستگاری و تزکیه نفس است و در ادامه می‌فرمایدکه اگر کسی دنبال تزکیه نفس نباشد قطعا ناامید خواهد شد.

وی تزکیه و تهذیب را بر تعلیم مقدم دانست و خاطر نشان ساخت: هدف از بعثت رسول اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) ترویج همین تزکیه بوده است « انی بعثت لاتمم مکارم الاخلاق » و اگر در جامعه ای تزکیه نباشد، علمی که در آن جامعه تولید می شود سبب انحراف و نابودی است و جامعه ای که از تقوا دور شود به نقطه هدف دشمن نزدیک می شود و علم بدون تزکیه جهل است و علت پیروزی ایران در جنگ  نابرابر با عراق این بود که خصیصه تقوا در جبهه ها موج می زد و فوران می کرد .

استاد حوزه برای رسیدن به تزکیه نفس راهکارهایی را بیان نمود و اظهار داشت: ما باید به خدا باوری برسیم و فسادهای موجود در جامعه به علت این است که خدا باوری در بین مسئولین و مردم کمرنگ شده است و کسی که خدا را باور نداشته باشد به طبع معاد را هم قبول ندارد لذا به آسانی به سمت گناه می رود .

وی در پایان یکی از راههای رسیدن به خداباوری را تفکر دانست و گفت: می توان با تفکر در جهان هستی، طبیعت، مخلوقات، آفرینش آسمان ها و زمین و.... به خداباوری و دینداری رسید .