اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 82077 تعداد بازدید: ۸۵

به مناسبت هفته دفاع مقدس؛

مسئولان مرکز تخصصی فقه واصول فاطمه‌الزهرا(س) اردکان با خانواده شهید مروتی دیدار کردند

یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۹:۳۰
به مناسبت هفته دفاع مقدس مسئولان مرکز تخصصی فقه واصول فاطمه‌الزهرا(سلام الله علیها) اردکان با خانواده شهید کمال مروتی از شهدای جنگ تحمیلی دیدار کردند.

به گزارش مرکز تخصصی فقه واصول فاطمه‌الزهرا(سلام الله علیها) اردکان در این دیدار که در منزل پدر شهید و با حضور مادر و خواهر شهید برگزار شد، خانم حبیبی مدیر مدیر این مرکز  یاد و خاطره شهید این خانواده و پدر مرحوم ایشان را گرامی داشت و خطاب به مادر شهید گفت: بخش عظیمی از عزت و اقتدار کشور ما مرهون خون شهدا و ایثار و ازخودگذشتگی خانواده‌ها و بخصوص مادران شهداست.

وی فرزندان متدین و تربیت یافته در مکتب امام حسین (علیه‌السلام) را غنیمتی بزرگ دانست و خاطرنشان کرد: دعای خیر و دلسوزانه شما مادران شهدا و الگوگرفتن از روش و منش شهیدان می‌تواند راهگشای مشکلات پیش روی جوانان امروز باشد.

مادر شهید مروتی با بیان خاطراتی از فرزند 18 ساله‌اش، اورا شفایافته امام زمان (عجل‌الله تعالی فرجه‌الشریف) دانست و تصریح کرد: دو پای کمال قبل از جبهه رفتنش در یک تصادف فلج شده بود که پزشکان از بهبود آن قطع امید کرده بودند. اما در جریان خوابی که برای مادر شهید و همچنین خود شهید اتفاق می‌افتد وجود مبارکی اور ار شفا می‌دهد و همین اتفاق زمینه اعزام به جبهه را برای شهید فراهم می‌کند.

مادر شهید در توصیف حالات و روحیات شهید افزود: وقتی برای بهبودی کامل پسرم از او خواستیم مدتی به جبهه نرود در جواب ‌گفت: مادر جان من می‎‌خواهم شما را جلوی حضرت زهرا سلام‌الله علیها روسفید کنم.

وی در شرح آخرین کلام و ملاقات شهید گفت: وقتی برای آخرین بار عازم جبهه بود با برادران و خواهران کوچک و بزرگش روبوسی و خداحافظی کرد و در پیغامی برای من چنین فرستاده بود که به مادرم  بگویید من به خواست خودم و برای خدا به جبهه رفتم.

مادر شهید در بیان توصیه‌ها و سفارشات او قبل از شهادت اذعان کرد: پیروی از ولایت فقیه، حفظ حجاب، انجام کار برای رضای خدا و حفظ ناموس از دغدغه‌های او بود که همیشه سفارش آن را به ما می‌کرد.