اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 81986 تعداد بازدید: ۷۶

مدیر اسبق مدرسه علمیه خواهران الزهرا (س) یزد:

طلبه باید در جامعه جریان ساز باشد

شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۰:۳۴
مدیر اسبق مدرسه علمیه خواهران الزهرا (سلام الله علیها) یزد، بیان کرد: طلبه باید در جامعه جریان ساز باشد.

به گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد، ، جلسه  روایت دفاع مقدس با حضور خانم قیاسی در جمع طلاب و اساتید این مدرسه برگزار شد .

 در این جلسه ، پس از پخش فیلم مستندی از دفاع مقدس ، خانم قیاسی ، مدیر اسبق مدرسه علمیه خواهران الزهرا( س ) یزد، ضمن بیان خاطراتی از دوران جنگ تحمیلی و رشادتهای رزمندگان و مردم ، تاکیید کرد: این دفاع در حالی بود که ایران از نظر امکانات ، سلاح و ... قدرتی نداشت .

وی ، اقتدار و خود کفایی کشور را مرهون زحمات و فداکاریهای آن عزیزان و تلاش بی وقفه جوانمردان دانست و افزود: در زمان دفاع مقدس ، مردم با قدرت نظامی کم و آگاهی های اندک به جبهه می رفتند در حالی که با توسل و استغاثه به اهل بیت (علیهم السلام) ، امیدوار بودند .

کارشناس مذهبی و راوی دفاع مقدس ، با اشاره به مسولیت طلاب و مردم در برابر خون شهدا ، قدر دانی از خانواده شهدا و ایثار گران را وظیفه تک تک مردم دانست .

خانم قیاسی با استناد به سخن یکی از مادران شهید مدافع حرم ، اظهار داشت : شهید دادن هنر نیست ، در مسیر شهدا ماندن هنر است ، چه وابسته به شهدا باشی یا نباشی ، همیشه باید در مسیر باقی بمانی .

وی ، ادامه داد : طلبه باید در جامعه جریان ساز باشد ( جو جامعه را تغییر دهد ) و جریان سازی ، انگیزه قوی ، تلاش و مجاهدت می طلبد و برای استوار بودن در این مسیر،  باید از انگیزه های غیر الهی ، دوری جست .

کارشناس مذهبی ، موثر و مهم بودن را دو مقوله ی متفاوت از هم ذکر نمود و گفت : طلبه باید در جامعه موثر باشد . زیرا در روز قیامت از همه امکانات و نعمت ها ( آبرو ، کلام و...) که در اختیار ما قرار داده شده ، سوال می شود .

خانم قیاسی با عنایت به کلام رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) ، حرکت اربعین را پایه گذار حکومت جهانی حضرت صاحب الزمان (عج الله تعالی فرجه الشریف)، خواند و بر توجه به این حرکت عظیم و کرامت الهی ، تاکید نمود .