اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 81087 تعداد بازدید: ۶۴

کارشناس دینی:

حب دنیا، طمع و غرور از عوامل شقاوت قاتلان امام حسین(ع) است

چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۱:۰۹
خانم خالصی کارشناس دینی، حب دنیا، طمع و غرور را از عوامل شقاوت قاتلان امام حسین(علیه السلام) دانست.

به گزارش معاونت فرهنگی مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه‌الزهرا (سلام‌الله علیها) اردکان، خانم خالصی کارشناس دینی ضمن عرض تسلیت این ایام به امام زمان (عجل‌ الله تعالی فرجه الشریف) و همه شیعیان حادثه عاشورا را عظیم و تحمل آن را دشوار خواند.

وی با ذکر ویژگی‌های بعضی از نقش‌آفرینان این فاجعه تصریح کرد: خواصی که در شکل‌گیری این رویداد مؤثر بودند، بعضا خودشان  یا خانواده‌هایشان از یاران و دوستداران پیامبر (صلی الله علیه و آله) و اهل نماز و، روزه و قران بودند .

کارشناس دینی تأکید کرد: تأمل در این سرنوشت گویای این حقیقت است که تنها علم و اسلام ظاهری نمی‌تواند نجات‌بخش زندگی دنیا و آخرت انسان باشد.

وی ضمن دعوت طلاب به مطالعه تاریخ و سرنوشت این واقعه خاطرنشان کرد: اگرچه این حادثه در زمانی محدود محقق شد، اما درس‌ها و عبرت‌های آن مختص زمان و مکان خاصی نیست و تحلیل درست این حادثه می‌تواند در جوانب مختلف زندگی فردی، اجتماعی، سیاسی، علمی، اخلاقی و دینی و... راهگشای مسیر پر پیچ و خم زندگی باشد.

خانم خالصی آیاتی از قرآن در موضوع دنیا را قرائت و و در تفسیر آن بیان کرد: حب دنیا و طمع و غرور از عوامل مهمی بود که باعث شقاوت قاتلان امام حسین (علیه‌السلام) و یاوران آن‌ها شد و  در جریان عاشورا دنیا متوجه شد که زرق و برق و مال و مقام دنیا و وابستگی به این متاع‌های  زودگذر می‌تواند هلاکت ابدی انسان را فراهم کند.

در پایان خانم سالمی از طلاب مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه‌الزهرا (سلام‌الله علیها) اردکان به ذکر مصیبت و مداحی اهل بیت (علیهم‌السلام) پرداخت.