اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 81054 تعداد بازدید: ۸۵

حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی:

گریه بر مصیبت سیدالشهداء (ع) فقط مختصّ به بعد از شهادت ایشان نبوده ، بلکه قبل از شهادت نیز وجود داشته است.

یکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۶:۰۶
شانزدهمین نشست هفتگی شورای اداری حوزه علمیه خواهران استان یزد، با حضور مدیر محترم، معاونین و همکاران گرامی مدیریت استان، در محل دفتر مدیریت، برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان یزد، این نشست با تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید آغاز شد و سپس حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی، مدیر محترم حوزه علمیه خواهران استان، با عرض تسلیت ایام ماه محرم و سوگواری سیّد و سالار شهیدان، حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) به نقل حدیثی از کتاب مناقب اهل بیت (علیهم السلام) پرداخت که در کنزالعمّال از زبان امّ السلمه اینگونه بیان شده است: دَخَلَ الحُسينُ (ع) علَى النبيِّ (ص) و أنا جالِسَةٌ علَى البابِ، فَتَطَلَّعتُ فَرَأيتُ في كَفِّ النبيِّ (ص) شَيئا يُقَلِّبُهُ و هُو نائمٌ على بَطنِهِ ، فقلتُ: يا رسولَ اللّه، تَطَلَّعتُ فَرَأيتُكَ تُقَلِّبُ شيئا في كَفِّكَ و الصَّبيُّ نائمٌ على بَطنِكَ و دُموعُكَ تَسِيلُ ! فقالَ: إنّ جَبرَئيلَ أتاني بالتُّربَةِ التي يُقتَلُ علَيها فَأخبَرَنِي أنَّ اُمَّتي يَقتُلُونَهُ.

امّ سلمه نقل می کند: «امام»حسين (ع) بر پيامبر (ص) وارد شد. من دَم در نشسته بودم. سَرَك كشيدم. ديدم «امام»حسين (ع) روى شكم پيامبر (ص) خوابيده و در دست پيامبر خدا چيزى است و آن را زير و رو مى كند. گفتم: اى پيامبر خدا ! من، سَرَك كشيدم و ديدم كودك روى شكم شما خوابيده و در دستت چيزى هست و آن را زير و رو مى كنى و اشك مى ريزى؟ پيامبر خدا فرمود: «جبرئيل، از آن خاكى كه اين كودك بر آن كشته مى شود، برايم آورد و به من خبر داد كه امّتم او را به قتل مى رسانند.

مدیر محترم حوزه علمیه خواهران استان، افزود: از این حدیث و برخی احادیث دیگر معلوم می شود که توسل و اشک بر مصیبت سیدالشهداء (ع) فقط مختصّ به بعد از شهادت ایشان نبوده، بلکه قبل از شهادت نیز گریه بر مصائب امام حسین (ع) وجود داشته است.

حجت الاسلام و المسلمین کارگر تصریح کرد: در کتاب الامانه، معاذ ابن جبل حکایتی را نقل کرده است که رسول الله (ص) فرمودند: خداوند عزّوجل، من و علی و فاطمه و حسن و حسین (علیهم السلام) را هفت هزار سال پیش از آنکه دنیا را خلق کند آفرید. معاذ عرض کرد: شما کجا بودید؟ فرمود: در جلوی عرش، خداوند را حمد و تسبیح کرده و به تقدیس و تمجید حضرت حق مشغول بودیم. راوی پرسید: چگونه بودید؟ فرمود: شبح های نور، آنگاه خداوند ما را عمودی از نور در صلب آدم (ابو البشر) قرار داد، از نجاست شرک و کفر به ما نرسید (یعنی هیچکدام از پدران و مادران ما کافر و نجس نبودند) تا آنکه به صلب عبدالمطلب رسیدیم، در آنجا آن نور، دو نیم شد، یک قسمت آن به صلب عبدالله منتقل شد و نصف دیگر به صلب ابوطالب. سپس خداوند مرا از عبدالله آفرید و از نور صلب ابوطالب، علی (ع) را آفرید. آنگاه هر دو قسمت نور در فاطمه جمع شد. آن قسمت از نور که از علی بود به حسن (ع) تعلق یافت و آن نصف که از من بود به صلب حسین (ع) جای گرفت و سپس آن نور تا قیامت در امامان از فرزندان حسین (ع) جریان دارد.

سپس در ادامه این جلسه ضمن قرائت مصوبات جلسه قبل و بیان گزارشی از اقدامات انجام شده توسط هر یک از حاضرین، نکاتی در خصوص مسائل جاری حوزه خواهران مطرح گردید و در مورد آن ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت. همچنین، مباحث جدیدی توسط همکاران، مطرح شد که بعد از بررسی های لازم، مصوباتی به همراه داشت و هر یک از معاونت های مربوطه ملزم به پیگیری و اجرای آن ها گردیدند.