اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 51830 تعداد بازدید: ۱۸۳۶

در حلقه صادقین پایگاه بسیج مدرسه علمیه معصومیه سلام الله علیها یزد بررسی شد

ابعاد شخصیتی شهید « ابراهیم هادی»

شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۶:۱۳
حلقه صادقین «شهید احمدی روشن» با حضور طلاب بسجی مدرسه علمیه معصومیه (س) یزد، با موضوع معرفی شخصیت شهدا برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه خواهران معصومیه(س) یزد ، همزمان با هفته بزرگداشت بسیج نشست حلقه صادقین بانام شهید احمدی روشن با حضور اعضا و سرگروه حلقه صادقین «خانم کارگر» برگزار شد .

در این نشست سرگروه حلقه صادقین به بیان شخصیت شهید « ابراهیم هادی» که از شهدای امر به معروف و نهی از منکر است؛ پرداخت.

وی گفت:شهید ابراهیم هادی، اسوه ی شجاعت، رشادت، مروت، دیانت و صاحب مدال شهادت بود. وی یکی از شاگردانِ استاد علامه محمد تقی جعفری بود که همین شاگردی سبب تاثیر گذاری در رشد شخصیتی وی شد.

خانم کارگر افزود: روش امر به معروف و نهی از منکر شهید ابراهیم هادی در نوع خود بسیار جالب بود؛ چرا که او می دانست چگونه باید جوانان را جذب کرد و آن ها را با خصوصیات برجسته ی اخلاقی به راه راست هدایت و راهنمایی کند. نگاه وی در امر به معروف و نهی از منکر اینگونه بود که اگر صادقانه و با محبت قلبی و دلسوزانه نباشد اگر مؤدبانه و از راه درست و از طریق اهلش انجام نشود؛ حتی اگر همه اینها باشد ولی با ظرافت خاص خود صورت نگیرد؛ درست برعکس نتیجه می دهد و می شود: نهی از معروف و امر به منکر.

از دیگر موضوعات این نشست توصیه به نماز اول وقت و آثار آن بود.

سرگروه حلقه صالحین در این نشست در رابطه با این موضوع گفت: نماز اول وقت آثار و برکات فراوانی از جمله: برآورده شدن خواسته ها، ورود به بهشت و دوری از جهنم، در امان بودن از بلاهای آسمانی، خشنودی خداوند، استجابت دعا و بالا رفتن اعمال، دوری شیطان و تلقین شهادتین و ... دارد.