اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 16584 تعداد بازدید: ۲۰۶۱

مؤسسه آموزش عالی حوزوی خواهران میبد ، سومین جلسه آمادگی طلاب سطح 3 جهت تبلیغ را برگزار کرد .

مؤسسه آموزش عالی حوزوی خواهران میبد ، سومین جلسه آمادگی طلاب سطح 3 جهت تبلیغ را برگزار کرد .

شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۲۷:۳۹
مؤسسه آموزش عالی حوزوی خواهران میبد ، سومین جلسه آمادگی طلاب سطح 3 جهت تبلیغ را با حضور آقای «زارع »استاد دانشگاه و طلاب سطح 3 برگزار کرد .
زارع در سومین نشست ، به ادامه مباحث قبلی پرداخت و جنگ نرم را تغییر آهسته آهسته ارزشی جامعه دانست که حساسیت ها را به تدریج  ، کم می کند (مثل روابط محرم و نامحرم- نحوه ی پوشش در برابر نامحرم و ..)
وی در ادامه افزود : تغییر از درون در معنای قابل توجه اش به دو عنصر ، منتهی می شود: که یکی از آن ها براندازی موجودیت معنوی و مناسبات ساختار حاکم (تغییر رفتار ) می باشد.
این براندازی شامل 1- براندازی بدون خشونت با استفاده از ساختار قدرت است . بدین معنا که ممکن است در نظام  بواسطه افرادی نفوذ کنند که در این مرحله نظام آن ها را رصد کرده و شناسایی می کند.
2- براندازی بدون خشونت بدون استفاده از ساختار قدرت . این روش بسیار موفق تر عمل می کند  . چراکه تغییر در این روش ناشی ازتغییرات  ارزشها ی جامعه است که با جنگ  نرم  تبدیل به مطالبه و خواسته عمومی شده که باید ارزش را عوض کنی و تغییر دهی که در این صورت ساختار قدرت ، مجبور به تغییر می شود و کم کم ضد ارزشها جای ارزشها را می گیرد.
استاد دانشگاه ادامه داد که :در اسلام لفظ «به من چه» وجود ندارد و در هیچ کجای قرآن این جمله نیامده است پس طلاب علاوه براینکه خود را اصلاح می کنند باید به فکر اصلاح جامعه نیز باشند و منکر را حال خود رها نکنند بلکه باید نفوذ کرده و اصلاح نمایند که در این راستا قرآن نیز نفرموده که نماز را قرائت کن (فقط به فکر خود باش ) بلکه فرموده «یقیمون الصلوة» نماز را اقامه کن و به پا دارو این نماز باید طوری باشد که هر لحظه در شما تغییراتی را در جهت کمال ایجاد کند.