اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 111563 تعداد بازدید:

در آیین آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران یزد؛

اهداف تشکیل حوزه های علمیه تبیین و بررسی شد

دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۶:۳۴
در آیین آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران یزد؛ که به دو صورت حضوری با تعداد محدود وپخش مستقیم برای طلاب سراسر استان یزد برگزار شد، با حضور نائب رئیس شورای حوزه علمیه یزد، اهداف تشکیل حوزه های علمیه تبیین و بررسی شد.

 

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران از یزد ، آیت الله سید محمدکاظم مدرسی در آیین آغاز سال تحصیلی حوزه علمیه خواهران استان یزد سالروز وفات شهادتگونه حضرت رقیه سلام الله علیها را تسلیت گفت و با توجه به فرازی از دعای افتتاح، یکی از مصادیق دعوت کنندگان به بندگی خداوند را حوزه های علمیه خواهران دانست و افزود: تنها دعوت کننده بودن و فراخواندن کافی نیست بلکه جماعتی را باید پشت سر خودمان به طرف بندگی و بهشت بکشیم.

آیت الله مدرسی خاطر نشان کرد: حوزه های علمیه در زمان غیبت این دو مأموریت پایان ناپذیر را دارند و در زمان ظهور هم ما به عنوان یک اصل اساسی نیاز به حوزه علمیه داریم و در زمان غیبت ولی عصر(عج) بسترسازی می کنیم و در در زمان ظهور برای یاری حضرت حضور می یابیم.

وی دو هدف را برای تشکیلات حوزوی بسیار مهم و اساسی دانست و افزود: هدف اول «تقویت ساختار نظام اجتماعی اسلامی با محوریت کلمه توحید یعنی لااله الا الله» و دومین هدف بسیار ارزشمند تشکیلات اسلامی و مجموعه احکام و آداب اسلامی« غلبه دادن گفتمان دینی در جامعه بشری با قرآن و عترت، با رنگ و بو و صبغه انقلاب اسلامی و همان اسلام ناب» به شمار می آید.

نایب رئیس حوزه علمیه یزد بیان کرد: نظام خانواده و همه امور اجتماعی و اقتصاد و... باید بر همین اهداف استوار باشد تا به موفقیت کامل دست یابیم و تفکر آرمانی حوزوی را باید همیشه مد نظر قرار دهیم.

ایت الله مدرسی از مأموریت های مهم عمل به اهداف تشکیلات حوزوی را «ارتقای سلامت معنوی در جامعه» بیان کرد و افزود: در حوزه علمیه خواهران باید به دنبال سلامت معنوی جامعه زنان باشیم زیرا قدرت متافیزیک زنان بیشتر است.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از سلامت هایی که باید دستاورد حوزه ها باشد «سلامت علمی و فکری»به شمار می آید زیرا جامعه ما گرایش به علم دارد و خط کشی این فکر و علم برعهده حوزویان است.

نایب رئیس شورای حوزه علمیه یزد اظهار کرد: از دیگر مأموریت های سلامت محور در حوزه علمیه خواهران، ارتقای «سلامت اخلاقی» است که جهاد زنان در این زمنیه به خصوص در حوزه خانواده را می طلبد.

 آیت الله مدرسی، چهارمین مأموریت حوزه های علمیه را رسیدن به«سلامت سیاسی» عنوان کرد و گفت: این موضوع همیشه مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است و حوزویان در این زمینه باید پیشتاز باشند.

وی یکی دیگر از مأموریت های حوزه های علمیه را «سلامت جسمی» بیان کرد و گفت: رسیدن به این هدف بدون کار کارشناسی میسر نیست و با توجه به شرایط کرونایی، در حال حاضر فاصله اجتماعی، زدن ماسک و رعایت نکات بهداشتی را باید رعایت کنیم.

نائب رئیس شورای حوزه علمیه یزد یکی دیگر از مصادیق سلامت جسم را توسعه ورزش دانست و گفت: حوزه های علمیه باید در این زمینه پیشگام باشند و بر اساس روایات اسلامی بهترین حرکت بدنی« پیاده روی» است.

وی خاطرنشان کرد: این پنج سلامت معنوی، علمی، اخلاقی، سیاسی و جسمی به عنوان گنج سلامت است که انجام مأموریت در همه زمینه ها چه در عرصه عرفان و...باید باشد.