اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 111562 تعداد بازدید:

مدیر حوزه علمیه خواهران یزد:

بیش از هزار بانوی یزدی متقاضی تحصیل حوزوی در سال جاری

دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۰۲:۰۶
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: برای سال تحصیلی 1400-1401، بیش ازهزار بانوی یزدی در سراسر استان، متقاضی تحصیل علوم دینی در سطوح 2، سه و چهار هستند و بزودی نتایج پذیرش نهایی ورودی های جدید اعلام می شود.

 

به گزارش پایگاه خبری و رسانه ای حوزه های علمیه خواهران از یزد، حجت الاسلام والمسلمین محمد کارگر شورکی صبح امروز در آیین افتتاحیه سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ حوزه علمیه خواهران استان یزد از افزایش حدود ۲۰ درصدی آمار بانوان متقاضی تحصیل علوم دینی نسبت به سال قبل در یزد خبر داد و بیان کرد: در سطح دو(کارشناسی)۷۱۴نفر متقاضی تحصیل علوم دینی در ۱۷ مدرسه علمیه خواهران سطح استان هستند که پذیرش نهایی این تعداد بزودی برای تحصیل آنان در اولین سال تحصیلی حوزه(ورودی های جدید)اعلام می شود.

وی تصریح کرد: در سطح دو تعداد ۹۳ طلبه نیزکه در سال های گذشته از ادامه تحصیل بازمانده بودند در طرح بازپذیری به ادامه تحصیل در سطح دو می پردازند.

حجت الاسلام والمسلمین کارگر شوکی آمار متقاضیان تحصیل در سطح سه(ارشد) را ۲۰۵نفر و سطح چهار(دکترا) را هم ۵۰ نفر در سال تحصیلی جدید عنوان کرد و افزود: جمع متقاضیان در این سه سطوح۱۰۶۲نفر است که بزودی نتایج پذیرش برای ورود به سال تحصیلی جدید اعلام می شود و سایر طلاب جاری سال تحصیلی خود را در حال حاضر به صورت مجازی آغاز کرده اند و پس از واکسیناسیون حداکثری طلاب، آموزش ها درمدارس با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به دو صورت حضوری و غیر حضوری خواهد بود.

تحصیل بیش از۲۵۰۰بانوی طلبه یزدی

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد تعداد طلاب جاری در ۲۲ مدرسه علمیه خواهران استان یزد را ۲۵۶۳نفر اعلام کرد و افزود: در سطح دو (کارشناسی)هم اکنون ۲۱۲۴نفردر۱۰ مدرسه علمیه شامل شهرستان های ابرکوه، اشکذر، بافق، بهاباد، تفت، خاتم، میبد، مهریز هر شهرستان یک مدرسه واردکان دو مدرسه سطح دوعلمیه خواهران درحال تحصیلند و در شهرستان یزد هم هفت مدرسه علمیه سطح دو(کارشناسی)سال تحصیلی جدید را آغاز کرده اند.

حجت الاسلام والمسلمین کارگر شورکی تعداد طلاب جاری سطح سه(ارشد) را۳۶۷ نفر در سه شهرستان اردکان، میبد و یزد عنوان کرد و افزود: این تعداد بانوی طلبه در رشته های تحصیلی تفسیر و علوم قرآنی، فقه و اصول، اخلاق و تربیت اسلامی، کلام با گرایش امامت، مدرسی ادبیات عرب، مشاوره اسلامی به صورت حضوری و رشته های تفسیر و علوم قرآن، فقه و اصول و تاریخ اسلام به صورت غیر حضوری مشغول به تحصیلند.

فارغ التحصیلی بیش از ۲ هزار بانوی طلبه

این مقام مسئول در خصوص تعداد بانوان فارغ  التحصیل هم اظهار داشت: در سطح یک تا کنون ۳۶ طلبه، سطح دو ۱۹۷۶طلبه، سطح سه ۱۲۸طلبه که در مجموع ۲۱۴۰ بانوی طلبه در چند سال اخیر از مدارس علمیه خواهران استان یزد فارغ التحصیل شده اند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد از دیگر آمار بخش آموزش حوزه علمیه خواهران استان یزد را فعالیت و تدریس ۲۷۶استاد بیان کرد و گفت: این تعداد در تمام سطوح دو، سه و چهار در سطح استان به تربیت و آموزش طلاب فعالیت دارند و یک گروه علمی نیز از طلاب تا کنون در مدرسه علمیه سطح دو حضرت زینب(س) تشکیل شده است که انتظار می رود در سال های آتی تمام مدارس دارای گروه علمی شوند.

بیان گوشه هایی از فعالیت های بی شمار معاونت های فرهنگی و پژوهشی در مدارس علمیه خواهران استان یزد، توسط حجت الاسلام والمسلمین کارگر شورکی از دیگر بخش های صحبت های مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد بود.

 

گفتنی است؛ آیین آغاز سال تحصیلی ۲۲ مدرسه علمیه خواهران استان یزد  با رعایت نکات بهداشتی و با حضور تعداد محدود از مسئولان حوزوی و پخش مستقیم برای سایر طلاب استان در سالن امام خمینی(ره) مدیریت استان یزد برگزار شد و آیت الله ناصری یزدی امام جمعه، حجت الاسلام والمسلمین مدرسی نائب رئیس حوزه علمیه یزد، دشتی رئیس شورای اسلامی شهر یزد، رستگاری فرماندار و حجت الاسلام فیاضی نماینده حوزه علمیه یزد از جمله مهمانان این نشست بودند.