اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 111428 تعداد بازدید:

مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان

نشست علمی با موضوع چگونگی نقش آفرینی حوزه خواهران در جامعه با حضور حجت الاسلام و المسلمین کمال مروتی

یکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۴۰:۰۰
واحد پژوهش مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) از برگزاری نشست علمی با موضوع چگونگی نقش آفرینی حوزه خواهران در جامعه با حضور حجت الاسلام و المسلمین کمال مروتی خبر داد.

 

به گزارش مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) نشست علمی با موضوع چگونگی نقش آفرینی حوزه خواهران در جامعه با حضور حجت الاسلام و المسلمین کمال مروتی استاد و پژوهشگر حوزه به صورت حضوری و مجازی با حضور اساتید و طلاب برگزار شد.

پژوهشگر حوزه با اشاره به اینکه حوزه نهادی  داخل در جامعه، مردم و حاکمیت بوده و جدای از این فضاها نیست، این مسئله را به عنوان مهم‌ترین مبنا بیان کرد. وی در ادامه جایگاه دولت انقلابی را تبیین کرده و تصریح کرد: تشکیل دولت انقلابی جوان در جمهوری اسلامی می‌تواند زمینه‌ساز رسیدن به عصر ظهور امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) باشد.

وی افزود: بایستی کار اثرگذار، علمی، پژوهشی و میدانی شود که یکی از مهم‌ترین راهبردها  در این عرصه  گفتمان سازی و جریان سازی است و با تأکید بر سفارشات رهبر تصریح کرد: علاج اصلی و راهکار اصلی تمام مشکلات تشکیل دولت جوان حزب اللهی است که مسئولین حوزه خواهران در اندیشه تقویت رابطه تربیت و دولت باشد.

استاد حوزه با ارائه راه‌کارهایی در این زمینه اظهار کرد: با ساماندهی طلاب پژوهشگر زمینه تهیه و نشر مقالات  علمی ناظر به نقش آفرینی حوزه فراهم شود و با توجه به تأکیدات رهبری رابطه تنگاتنگ نظام و روحانیت را یادآور شد.