اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 111406 تعداد بازدید:

مدرسه علمیه حضرت زهرا سلام­ الله­ علیها احمدآباد

نشست پژوهشی مدرسه علمیه حضرت زهرا سلام¬الله¬علیها با حضور "عصمت محمدی" استاد حوزه با موضوع "پاسخ به شبهات عاشورایی"

شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴:۴۲
نشست پژوهشی مدرسه علمیه حضرت زهرا سلام¬الله¬علیها با حضور "عصمت محمدی" استاد حوزه با موضوع "پاسخ به شبهات عاشورایی" در گروه جامعه¬الطلاب مدرسه علمیه حضرت زهرا سلام¬الله¬علیها احمدآباد به صورت مجازی برگزار شد.

 

به گزارش واحد پژوهش مدرسه علمیه حضرت زهرا سلام ­الله­ علیها احمدآباد محمدی ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ماه محرم ، ماه حزن و اندوه اهل­بیت (ع) گفت: شبهات در مورد قیام امام حسین علیه السلام زیاد است که باید به آن پاسخ داده شود تا ابهامات در این زمینه برطرف شود.

وی در پاسخ به این شبهه که  چرا امام حسین علیه السلام با اینکه می‌دانست شهید می‌شود اهل‌بیت خود را به کربلا برد؟ گفت: بین علم غیب آن حضرت در مورد آینده جنگ و بردن اهل بیت (ع) توسط امام(ع) به کربلا منافاتی وجود ندارد زیرا امامان ما در امور فردی، سیاسی و اجتماعی از علم غیب بهره نمی‌گرفتند حتی با وجود برخورداری از علم غیب امام باید این هدف و مقصد الهی را انجام می‌رساند.

وی بیان کرد: به‌طورکلی همراهی خانواده امام حسین (ع) در حادثه عاشورا  را می‌تواند به‌ جهت عوامل ذیل باشد: پیام‌رسانی، بی‌اثرسازی تبلیغات دشمن، افشای ماهیت ستمگرانه حاکم توسط خاندان امام علیه السلام.

محمدی در ادامه در پاسخ به این شبهه که آیا واقعا جن ها به کمک امام حسین علیه السلام آمدند؟ ابراز داشت: شیخ مفید از امام صادق(ع) نقل کرده که فرمودند زمانی که امام حسین(ع) رهسپار مدینه شدند گروههایی از جنیان مسلمان برای کمک و مساعدت به امام (ع) خدمت آن حضرت آمدند ولی امام(ع) فرمودند، ما در این کار از شما تواناتریم اما صبر میکنیم تا کسی که گمراه شده و باید هلاک گردد با اتمام حجت باشد و آنکه راه حق را پذیرفته و باید زنده باشد با دلیلی روشن و آشکار زنده باشد.

در پایان نیز کتاب پاسخ به شبهات عاشورایی( حجت الاسلام طالب­پور) در مطالعه بیشتر گروه معرفی شد.