اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 111396 تعداد بازدید:

موسسه آموزش عالی حوزوی حضرت زهرا (سلام الله علیها) میبد

برگزاری نشست فرهنگی با موضوع یاران حسین (ع) در حلب ، در ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و با حضور نویسنده کتاب عمار حلب آقای محمد علی جعفری

شنبه ۲۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۳۴:۲۹
معاون فرهنگی موسسه آموزش عالی حوزوی حضرت زهرا (سلام الله علیها) میبد ، از برگزاری نشست فرهنگی با موضوع یاران حسین (ع) در حلب ، در ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) و با حضور نویسنده کتاب عمار حلب آقای محمد علی جعفری خبر داد .

به گزارش معاونت فرهنگی موسسه آموزش عالی حوزوی حضرت زهرا (سلام الله علیها) میبد ، همزمان با ایام سوگواری امام حسین (ع) ننشست فرهنگی با موضوع یاران حسین (ع) در حلب و با رعایت شرایط بهداشتی به صورت حضوری برگزار شد .

خانم چوپانی در ادامه گفت : در ابتدای آقای جعفریان به معرفی کتاب عمار حلب پرداخت و بیان کرددر این کتاب به زندگینامه شهید محمد حسین محمد خانی پرداخته شده است . کتاب در 8فصل تدوین شده وهر فصل به بخش های کوچکتری تقسیم شده است در این کتاب سعی شده خاطرات شهید از زبان دوستانش نوشته شود .

نویسنده کتاب عمار حلب تاکید کرد مهمترین ویژگی این کتاب که آن را برای نسل جوان باور پذیر کرده است روایت صادقانه از زندگی شهید محمد خانی است که برای مخاطب مخصوصا مخاطب جوان ما بسیار قابل قبول است . و سعی شده بسیاری از چیزهایی که مرسوم نبود را بگنجانم .

وی افزود به نظرم برای اینکه مخاطب بتواند با قهرمان داستان همزاد پنداری داشته باشد تمام وجوه زندگی شهید را آورده ام از شوخی هایش تا سلایقش  و به قول معروف ذسعی کرده ام تصویری واقعی از شهید بزرگوار ارائه دهم نه اینکه فقط به فضاهای معنوی شهید بپردازم.

در پایان جلسه ایشان به سوالات حضار در مورد کتاب عمار حلب و دیگر آثارشان پاسخ دادند .