اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 111370 تعداد بازدید:

همایش آغاز سال تحصیلی با حضور اساتید و طلاب جدید الورود مدرسه خواهران الزهرا(س) شهرستان بافق برگزار شد .

پنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۶:۲۲
همایش آغاز سال تحصیلی با حضور اساتید و طلاب جدید الورود با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی مسئول حوزه، خانم مریم تفکری مدیر و با مداحی جناب آقای قاسمی برگزار شد.

 

به گزارش خبرگزاری حوزه از بافق، در همایش آغاز سال تحصیلی 1401-1400که همزمان با شروع سال تحصیلی طلاب برگزار شد سرکار خانم تفکری ضمن خیر مقدم به طلاب قدیم و جدید و اشاره به مصیبت های وارده به اهل بیت(ع) بخصوص در سرزمین شام، به احادیثی از کتاب فروغ حدیث در رابطه با اهمیت علم و دانش اشاره کرد و گفت: از شاخص های طلبگی این است که یک طلبه در کنار علم و دانش به عمل و ایمان نیز اهمیت دهد و عمل به شعائر دینی را سرلوحه زندگی خود قرار دهد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین سلیمانی ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان گفت: پیامبر گرامی اسلام(ص) سه ویژگی برای علم مطرح نمودند که از بین بردن پرده های جهل و غفلت و توانایی پاسخگویی و صحبت در محافل علمی می باشد.

وی افزود: در حوزه های علمیه دو چیز محور اصلی هستند یکی به یاد خدا بودن و تقوا داشتن و دیگری درس خواندن است.که در همین راستا طلاب باید تقوا داشته باشند و رذایلی مانند دروغ و غیبت و حسد را به طور کامل کنار بگذارند.

مسئول حوزه علمیه خواهران اظهار کرد: عامل رشد و تکامل انسان تقوا است و درس خواندن جایگاه انسان را مرتفع می کند و موجب بالندگی در تمام عرصه ها می شود و انسان نباید به علم صرفاً نگاه مادی گرایانه داشته باشد.

در ادامه همایش پخش کلیپ عملکرد طلاب در سال گذشته، اهدای بسته فرهنگی، سخنرانی سرکار خانم پورحسینی از طلاب موفق حوزه و مداحی به مناسبت اول ماه صفر و ورود اسرا به شام از دیگر برنامه های همایش بود.