اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 108152 تعداد بازدید: ۲۹

حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی:

شرکت در انتخابات و انتخاب فرد اصلح، یک وظیفه شرعی، عقلی و ملی است/ در مناظرات به علمیّت، مدیریت و مدرک تحصیلی حوزویان جفا شد، لازم است عذرخواهی وجبران شود.

پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۲:۱۲
اولین نشست فصلی مدیران مدارس علمیه خواهران استان یزد در سال جاری، با حضور مدیر و معاونین مدیریت استان برگزار شد.

اولین نشست مدیران مدارس علمیه خواهران استان در سال 1400 ، با رعایت پروتکل های بهداشتی در محل سالن اجتماعات حضرت امام خمینی (ره) مدیریت استانی، با حضور مدیر استان و معاونین وی برگزار شد. در این نشست، حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی، ضمن خوش آمدگویی به مدعوین و تشکر از حضور آنان، به تشریح اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات و انتخاب شخص اصلح پرداخت و با نقل حدیثی از رسول اکرم (ص) بیان کرد: در کتاب شریف نهج الفصاحه آمده است: «إِذَا كَانَ أُمَرَاؤُكُمْ خِيَارَكُمْ وَ أَغْنِيَاؤُكُمْ سُمَحَاءَكُمْ وَ أَمْرُكُمْ شُورَى بَيْنَكُمْ فَظَهْرُ اَلْأَرْضِ خَيْرٌ لَكُمْ مِنْ بَطْنِهَا وَ إِذَا كَانَ أُمَرَاؤُكُمْ شِرَارَكُمْ وَ أَغْنِيَاؤُكُمْ بُخَلاَءَكُمْ وَ أُمُورُكُمْ إِلَى نِسَائِكُمْ فَبَطْنُ اَلْأَرْضِ خَيْرٌ لَكُمْ مِنْ ظَهْرِهَا »

مدیر حوزه علمیه خواهران استان ادامه داد: در این حدیث، حضرت می فرمایند: زمانی که فرمانروایان شما، از نيكان شما باشند و ثروتمندان شما، از سخاوتمندان شما باشند و در كارتان در ميان خود مشورت كنيد، در اين صورت روي زمين براي شما بهتر از دل زمين خواهد بود و اگر حاکمان شما، از اشرار شما باشند و ثروتمندانتان، بخل بورزند و امورتان به دست زنانتان بیافتد، پس دل زمين برايتان بهتر از روي زمين است.

حجت الاسلام و المسلمین کارگر افزود: البته در اینجا منظور از زنان، زنان ناصالح است و در این ایام انتخابات و در مناظرات بین کاندیداهای ریاست جمهوری، می بینیم بعضی افراد برای جمع آوری رأی مردم، چگونه دم از حمایت زنان و دفاع از حقوق آنان میزنند؛ آیا زنان، فقط زنان بی حجاب یا بدحجاب داخل خودروها هستند؟ برای مطالبات سایر زنان چه برنامه ای دارید ، معلوم است که این حرف ها جنبه تبلیغاتی دارد ، مردم باید آگاهانه در صحنه حضور یابند و درست انتخاب کنند.

سپس مدیر حوزه علمیه خواهران استان تشریح کرد: یکی از برکات انقلاب و نظام جمهوری اسلامی، این است که به مردم حق انتخاب و حق رأی داده شد. قبل از انقلاب، اربابان و سفارتخانه ها و کشورهای خارجی به جای مردم تصمیم می گرفتند. اما دیدیم که بعد از انقلاب، حضرت امام خمینی (ره) حق انتخاب را به خود ملت دادند. در این سالیان، مردم در انتخابات متعددی شرکت کردند که گاهی انتخابشان درست و البته گاهی هم نادرست بوده است. حضرت امام خامنه ای (مد ظله العالی) جمله حکیمانه ای فرمودند: انتخابات یک روز است ولی اثرات آن برای چندین سال باقی است. پس باید دقت کرد که به چه کسی رأی می دهیم.

وی خاطر نشان کرد: امروزه دشمنان ما خواستار عدم مشارکت در انتخابات هستند. آنها خیر خواه ما نیستند پس حضور فعال در پای صندوق های رأی و انتخاب فرد اصلح، یک مسئولیت شرعی، عقلی و ملی است. امروز مسئله اول، مشارکت حداکثری است و مسئله بعد، انتخاب درست و رأی به شخص اصلح می باشد. عمده مشکلاتی که در حال حاضر، کشور و مردم را گرفتار کرده است، ناشی از انتخاب نادرست ومدیران ناکار آمد می باشد.

حجت الاسلام و المسلمین کارگر با ذکر روایت دیگری از کتاب نهج الفصاحه، بیان داشت: « أَیُّمَا رَجُلٍ اسْتَعْمَلَ رَجُلاً عَلَی‏ عَشَرَةِ أَنْفُسٍ عَلِمَ أَنَّ فِی الْعَشَرَةِ أَفْضَلُ مِمَّنِ اسْتَعْمَلَ فَقَدْ غَشَّ اللَّهَ وَغَشَّ رَسُولَهُ وَغَشَّ جَمَاعَةَ الْمُسْلِمِینَ » هرکس فردی را به ریاست ده تن بگمارد و بداند که در میان آنان، فردی شایسته تر از او هست، بی‏گمان به خدا و پیامبرش و همه مسلمانان خیانت کرده است.

از این حدیث گرانقدر میتوان پی برد که انتخاب صحیح و درست، از اهمیت ویژه ای برخوردار است و باید به این موضوع توجه شود.

وی تصرح کرد: عدم شرکت در انتخابات به نفع مردم نخواهد بود و انتخاب نادرست هم به صلاح آنان نیست. وظیفه ما این است که این موضوع را برای مردم تبیین نموده و در این خصوص آگاهی بخشی کنیم. باید ملاک ها و معیارهای انتخاب درست، از قانون اساسی وفرمایشات مقام عظمای رهبری (مد ظلّه )ودیگر بزرگان برای مردم بازگو شود.البته ایمان وتقوا، خیلی مهم است اگر ایمان باشد از هیچ قدرتی به جز خدا نمی ترسند و اگر تقوا باشد، دیگر بی عدالتی و تبعیض و اختلاس و اتهام  ودروغ در جامعه ... وجود نخواهد شد.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اضافه کرد: متأسفانه بعضی از کاندیداهای ریاست جمهوری در مناظرات با دروغ پردازی و تهمت زدن بر خلاف تقوا عمل کردند و به علمیّت، مدیریت و مدرک تحصیلی حوزویان جفا شد لازم است عذرخواهی وجبران شود.

حجت الاسلام و المسلمین کارگر در پایان سخنان خود، در خصوص مسائل جاری مدارس علمیه خواهران استان، از جمله وضعیت پذیرش سال تحصیلی جدید، نکاتی را بیان نمود.