اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 107831 تعداد بازدید: ۱۸

مرکز نیکوکاری مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) یزد افتتاح شدمراسم افتتاحیه مرکز نیکوکاری مدرسه علمیه ریحانه الرسول(سلام الله علیها) یزد، باحضور برخی از مسئولین استان افتتاح شد.

چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۶:۵۴
مر مرکز نیکوکاری مدرسه علمیه ریحانه الرسول(سلام الله علیها) یزد، باحضور برخی از مسئولین استان افتتاح شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه در یزد، مراسم افتتاحیه مرکز نیکوکاری خيرين مدرسه علمیه ریحانه الرسول(سلام الله علیها) یزد، باحضور حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد، سید محمد رستگاری فرماندار یزد، محمد شجاعان رئيس کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد و مسئولان این مدرسه برگزار شد.

در این نشست خانم فخر السادات ذبحی، مدیر مدرسه علمیه ریحانه الرسول(سلام الله علیها)یزد، با ارائه گزارشی اجمالی از فعالیت های  انجام شده مدرسه در راستای امور خیریه  بیان داشت: تاسیس این موسسه  نیکوکاری یک فرصت الهی است که با همدلی با ضعیف ترین اقشار جامعه که خیلی از آن ها زنان سرپرست‌خانوار یا بدسرپرست و بی سرپرست هستند،  بتوانیم قدمی کوچک در رفع نیازهایشان برداریم و پای درد و دل این عزیزان بنشینیم .

وی در ادامه در بیان اهداف تأسیس مؤسسه نیکوکاری در مدارس علمیه گفت: خانواده های تحت پوشش، معمولا خانواده هایی هستند که علاوه بر مشکلات مالی و معیشتی دچار مشکلات فرهنگی هستند که بعضا همین مشکلات فرهنگی زمینه ساز مشکلات مادی شده است، و ما باید با استفاده از ظرفیت دانش آموختگان و مبلغان  در مسیر رفع این مشکلات قدم بر داریم.

مدیر مدرسه علمیه ریحانه الرسول(س) یزد اضافه کرد: حمایت از طرح اشتغال زایی برای خانواده ها، پیشنهاد دیگری است که  مشکل بعضی از این خانواده ها با زمینه سازی شغل مناسب حل خواهد شد.

در ادامه این نشست، محمد شجاعان، رئيس کمیته امداد امام خمینی (ره) استان یزد  اظهار کرد: خوشحالی و خرسندی ما از تأسیس این مراکز نیکوکاری به این جهت است که عزیزان ما در حوزه خواهران وقتی وارد خانواده های فقیر و نیازمند می شوند، میتوانند همه ی عناصر را کنار همدیگر ببیند و با دید جامع نگر، به رفع مشکلات بپردازند.

شجاعان بیان کرد: باتوجه به اینکه مجموعه همکاران ما درکمیته امداد نیز دغدغه‌ی بسیار زیادی نسبت به مسائل فرهنگی و دینی خانوارها دارند، تمام توان خود را برای پشتیبانی در ارتقاء مسائل فرنگی خانواده های تحت پوشش گذاشته  تا انشاءالله مشکلات  فقر مالی و فرهنگی خانوادها حل شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمد کارگر شورکی، مدیر حوزه علمیه خواهران یزد با تقدير و تشكر از اقدامات انجام شده در زمينه افتتاح مركز نيكوكاري، خاطرنشان كرد: تنها وظیفه مرکز، رسیدگی به امور معیشتی مردم نیست بلکه رسیدگی به امور فرهنگی واجتماعی خانواده های نیازمند یکی از دستور کارهای مراکز نیکوکاری وابسته به حوزه های علمیه خواهران است چرا که مهم ترین رسالت حوزه در همین راستا می باشد.

وی با اشاره به طرح فلاح که با همکاری و تعامل حوزه علمیه و کمیته امداد برگزار شده است خواستار ادامه اجرای این طرح با همکاری  دانش آموختگان مدارس وکمیته امداد شد.

این مقام مسئول مرکز نیکوکاری مدرسه علمیه ریحانه الرسول(سلام الله علیها) یزد را چهارمین مرکز  نیکوکاری حوزوی در سطح استان دانست که رسماً فعالیت خود را آغاز کرده است و اظهار داشت: مراکز نیکوکاری در مدارس علمیه الزهرا(سلام الله علیها) بافق، ام ابیها(سلام الله علیها) تفت و حضرت زهرا(سلام الله علیها) میبد سه مرکزی بودند که در سال 1398 افتتاح شدند و تاکنون اقدامات بسیار خوبی در راستای کمک به نیازمندان انجام داده اند.

لازم به ذکر است؛ حجت الاسلام محمد فخرالدینی، عضو هیئت امنا مدرسه علمیه ریحانه الرسول(سلام الله علیها) یزد  و حجت الاسلام مهدي قره چایی، رئیس سازمان بسیج طلاب ور وحانیون استان یزد نیز در این مراسم  حضور داشتند.