اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 107658 تعداد بازدید: ۱۹

کارشناس مسائل سیاسی:

مساله انتخابات ریاست جمهوری، میثاق ملی است

دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۱۳:۴۷
کارشناس مسائل سیاسی در نشست مجازی طلاب مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد، مساله انتخابات ریاست جمهوری را میثاق ملی دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری حوزه از یزد، آقای محمد حسن خوانساری، کارشناس دینی در نشست مجازی طلاب مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) یزد با گرامیداشت یاد و خاطره ی شهدای انقلاب و امام شهداء، انتخابات را آزمون بزرگی دانست و افزود: در هر مرحله از رشد و پیشرفت انقلاب، این آزمون، حساس تر خواهد شد.

وی اهمیت انتخابات را از دو جهت مورد بررسی قرار داد و گفت: انتخاب رئیس جمهور شایسته و انقلابی، حرکت به سوی ایجاد تمدن اسلامی را تسهیل می نماید، زیرا اداره انقلاب در دست جریان انقلابی قرار خواهد گرفت.

کارشناس مسائل سیاسی در تبیین دلیل دوم اهمیت انتخابات اخیر، اظهار داشت: اگر جریان معتقد به انقلاب، امام و عدالت محوری بر مصدر کار ننشیند، دیگر این فرصت تا چندین سال فراهم نخواهد شد.

آقای خوانساری مساله انتخابات ریاست جمهوری را میثاق ملی دانست و گفت: تماش تلاش دشمن و سیلی خوردگان انقلاب، کاهش مشارکت مردم است در حالی که مقبولیت و مشروعیت یک انقلاب به میزان رای ملت می باشد.

وی با ارائه گزارشی از تجارب کشورهای تحت سلطه دشمن، پیامدهای عدم حضور پرشور و مشارکت حداقلی را بیان و خاطرنشان کرد: بی اعتماد کردن مردم نسبت به مسئولین در این کشورها باعث اعتراض منفی و سیاسی، جدایی نظام حاکم و مردم، مشارکت حداقلی و در نهایت سلطه آمریکا بر آن ها گردید.

کارشناس سیاسی، انتخاب صحیح را در عرض مشارکت حداکثری، مهم و ضروری دانست و خاطرنشان کرد: انتخاب صحیح یعنی برگزیدن فکر و جریانی که به صورت واقعی و حقیقی منطبق بر معیارها و وعده های امکان پذیر باشد و به این تشخیص، بصیرت گویند.

آقای خوانساری انقلاب ما را مبتنی بر نظام سیاسی و فقه حکومتی برشمرد و دشمن این انقلاب را دشمن هویتی عنوان نمود که برای براندازی نظام، از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزد.

کارشناس مسائل سیاسی، یکی از ملاک های تشخیص اصلح را با استناد به قرآن، توصیه امام خمینی (رحمه الله علیه) و رهبرمعظم انقلاب (مدظله العالی)، توجه به موضع گیری دشمن نسبت به کاندیدای مورد نظر، مطرح و تاکید کرد: تشویق، تبلیغ و حمایت دشمن از فردی، نشان دهنده ی اشتباه بودن مسیر و هدف آن کاندیداست.

وی با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، ایمان، تقوا، تحول خوههی، مردم باوری و ... را از شاخصه های یک رئیس جمهور شایسته برشمرد  و در پایان، امیددهی به مردم با نگاه به ظرفیت های درون کشور، ترغیب به مشارکت حداکثری و تبیین معیارهای صحیح انتخاب یک فرد انقلابی را از جمله وظایف طلاب دانست و تاکید کرد: تشخیص فرد انقلابی با وعده و شعار ممکن نیست بلکه به مشاهده موفقیت ها در عرصه های مختلف است.