اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 107498 تعداد بازدید: ۱۷

کارشناس سیاسی:

نیاز امروز جامعه ما، پاسخگویی به مطالبات است

پنجشنبه ۶ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۰:۴۳
کارشناس سیاسی در آستانه سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: نیاز امروز جامعه ما پاسخگویی به مطالبات داخلی، انتظارات منطقه ای و بین المللی است.

به  گزارش معاونت فرهنگی مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) یزد، آقای خوانساری کارشناس سیاسی،  در جمع طلاب  و اساتید این مدرسه ، مهم ترین برنامه پیش رو در کشور را، سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری دانست و گفت: با توجه به گذشت 42 سال  از پیروزی انقلاب اسلامی ، باید گفت دیگر دوره آزمون و خطا گذشته است .

 وی با اشاره به اینکه باید تلاش کرد دولتی، جوان، مومن و هم تراز انقلاب تشکیل شود، افزود: متاسفانه در حال حاضر مشکلات و موانعی وجود دارد  که یکی از آن موارد،  که با مطالبه گری مردم نیز همراه است، اینکه با گذشت بیش از چهل سال از انقلاب نباید معضل ها در زمینه اقتصاد معیشتی، اقتصاد کلان، صادرات، اشتغال، ازدواج و بحث جمعیت. داشته باشیم.

کارشناس امور سیاسی در ادامه ابراز داشت:  نیاز امروز جامعه ما پاسخگویی به مطالبات داخلی، انتظارات منطقه ای و بین المللی و تشکیل دولت کارآمد انقلابی، جوان و اسلامی با دو ویژگی، مشارکت حداکثری و انتخاب درست است.

وی حضور در پای صندوق های رأیرا حائز اهمیت دانست و گفت: حضور در پای صندوق رأی بیانگر اقتدار بین‌المللی است و هرگاه یک نظام سیاسی از طرف مردم دارای رای بالا باشد، دارای مشروعیت و مقبولیت می‌باشد.

کارشناس سیاسی اظهار کرد:  هرگاه در یک نظام سیاسی، مردم در انتخابات شرکت نکنند، دشمن را به طمع وا می دارند که این نظام سیاسی مورد قبول مردم نیست، و در این صورت همان بلایی که بر سر کشورهای منطقه آوردند بر سر این کشور هم خواهند آورد.

وی با بیان اینکه رأی بالا در یک نظام سیاسی، مبنا و شالوده و اساس آن نظام است، افزود: این بدین معنی است که  ما آن نظام سیاسی مردم سالاری دینی را با تعریفی که امام خمینی(رحمه الله علیه) مطرح کردند قبول داریم و اگر رای ندهیم یعنی اجازه دادیم که دیگران برای ما تصمیم بگیرند و  با این حساب حق دخالت را  از خودمان سلب میکنیم.

آقای خوانساری با اشاره به معیارهای انتخاب اصلح  تصریح کرد: یکی از مهمترین مطالب در انتخاب فرد اصلح، این است که دارای قدرت مدیریتی باشد همچنان شهید چمران  هنگامی که در  مجلس بحث از اولویت تعهد و تخصص مطرح شد،  بیان کرد: «من هم اعتقاد دارم که تعهد بر تخصص اولویت دارد اما کسی که تخصص ندارد وکاری را برعهده بگیرد معلوم‌ میشود تعهد و تقوا هم ندارد.»

وی اعتقاد به انقلاب اسلامی را از دیگر معیار های انتخاب فرد اصلح دانست و ادامه داد:  بنا بر دیدگاه امام خمینی(رحمه الله علیه) یکی دیگر از معیارها برای اصلح بودن فرد،  توانمند بودن و عملکرد او در گذشته است.

کارشناس سیاسی در پایان اظهار امیدواری کرد: با حضور حداکثری در پای صندوق های رای و انتخاب اصلح بتوان زمینه ساز ظهور حضرت ولی عصر (ارواحنا له الفداء) باشیم.