اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 107416 تعداد بازدید: ۲۵

مسئول امور بانوان آستان قدس رضوی یزد :

فرزند، مایه خیر و برکت و رحمت است

چهارشنبه ۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۰:۵۱
مسئول امور بانوان آستان قدس رضوی یزد مراسم شکوه مادری و تجلیل از مادران دارای سه فرزند و بیشتر در اردکان گفت: فرزند، مایه خیر و برکت و رحمت است.

به گزارش روابط عمومی مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (سلام الله علیها ) اردکان، مراسم شکوه مادری و تجلیل از مادران دارای سه فرزند و بیشتر با همکاری مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان و مرکز تخصصی فقه و اصول اردکان با حضور مسئول امور بانوان و خانواده آستان قدس رضوی یزد، خانم نقیب برگزار شد.

در این نشست خانم نقیب با اشاره به کاهش آمار رشد جمعیت در ایران گفت:متاسفانه میزان باروری درسال‌های اخیر بسیار کاهش یافته و به 2/1  رسیده است و این موضوع خطر جدی برای آینده جامعه محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: از جمله دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب(مدظله العالی) مسئله جمعیت و فرزندآوری است و جمعیت نیاز حیاتی جامعه و اقتدار ملی می‌باشد و لازم است با سیاست‌های «تحدید نسل"» مقابله شود.

مسئول امور خانواده و زنان آستان قدس رضوی با اشاره به بخشی از  آیه ۴سوره طلاق " مَنْ يَتَّقِ اللَّهَ يَجْعَلْ لَهُ مِنْ أَمْرِهِ يُسْراً" افزود: در این آیه، خداوند متعال وعده روزی را به همه داده و شرایط  اقتصادی و هزینه های فرزندان نباید باعث کاهش فرزندآوری و جمعیت شود.

خانم نقیب ادامه داد: طرح شمیم رضوی، از جمله برنامه های آستان قدس رضوی است که زمینه برای تبلیغ فرزند آوری را در بین بانوان فراهم می کند و مادران و مبلغین سهم بسیار مهمی در ترویج و  تسهیل این مجاهدت دارند و در این زمینه تلاش خود را بکار گیرند.

وی در ادامه اظهار کرد: بر طبق آیات قرآن، انسان در سختی آفریده شده است و داشتن سرمایه ای گرانبها به آدمی کمک خواهد کرد واز جمله بهترین سرمایه ها فرزندان می باشند که قدم اول در تربیت صحیح آنان رفتار عملی خود والدین است.

ایشان در پایان با اشاره به نزدیک بودن انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کردند: زمینه سازی مبلغین برای حضور حداکثری مردم در این امر و سرنوشت ساز بسیار اهمیت دارد و تبلیغات و شبهات منفی درباره این موضوع باید خنثی شود..

تجلیل و تقدیر از مادران دارای سه فرزند و بیشتر پایان بخش مراسم بود.

اجرای تئاتر ، برپایی نمایشگاه کتاب و عکس با موضوع های "جمعیت و فرزند آوری" و مباحث تربیتی از دیگر برنامه های همایش شکوه مادری بود

.