اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 96943 تعداد بازدید: ۱۲

رئیس هیأت امنا مدرسه علمیه حضرت زینب(س)یزد:

طلاب وروحانیون در رأس خواص جامعه هستند

پنجشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۷:۲۲
رئیس هیأت امنا مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها)یزد در بیان ضرورت ایجاد زمینه های حسن عاقبت در قشر طلاب گفت: طلاب وروحانیون عالمان دین و در رأس خواص جامعه هستند .

به گزارش خبر گزاری کوثر از یزد، خانم منصوره قیاسی در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد وعموم بانوان به بیان عوامل سوءوحسن عاقبت در جامعه پرداخت.

وی در ابتدا با اشاره به این که در زمانه کنونی باید همه توجه ها به فرمایش های  رهبری باشد گفت: رهبر معظم انقلاب( مدظله العالی) می دانند چه چیزهایی را در کجا و به چه کسانی تذکر بدهند؛ بنابراین  نباید هر خبری از فضای مجازی را باور کرد مگر این که این اخبار از منبع رسمی اعلام شود.

استاد حوزه به لزوم آگاهی از تحلیل مسائل اشاره و خطاب به طلاب بیان کرد: گاهی خبر را چنان در فضای مجازی بیان می کنند که حتی متقی ترین افراد هم آن را تصدیق می کننددر حالی که اینگونه نیست؛  بنابراین لازم است طلاب قوه تحلیل خود را بالا برده و هر مطلبی را به سادگی نپذیرند.

رئیس هیأت امنا مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد با اشاره به بهانه جویی ها وایراد گیری ها بر علیه رهبری گفت: عده ای امروز  با بهانه جویی های متفاوت رهبری را مورد انتقاد قرار می دهند که چرا اقدامی علیه فسادها و نفوذی ها انجام نمی دهند، این گونه افراد باید بدانند که اگر در زمان ظهور امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) هم باشند همین رویه را در مقابل  امام زمان (ارواحنا فداه) خواهند داشت.

وی در ادامه به جریان افرادی که در طول تاریخ دچار سوء عاقبت شدند اشاره کرد واظهار داشت:درکتاب «سوء عاقبت و حسن عاقبت» از آیت الله ابوترابی (رحمه الله علیه)  بیان شده کسانی که سوء عاقبت و حسن عاقبت دارند خودشان از زندگی کردن و  از نحوه عملکرد فعلی شان متوجه حسن عاقبت یا سوء عاقبت خود می شوند.

قیاسی در بیان ضرورت ایجاد زمینه های حسن عاقبت در قشر طلاب گفت: طلاب وروحانیون در  رأس خواص جامعه هستند به این دلیل که عالمان دین هستند و حق و باطل را می شناسند؛ بنابراین لازم است اساتید سیره علما را برای طلاب بگویند چرا که در تهذیب نفس آنان تاثیر گذار است.

وی در بیان سیره علما اظهار داشت: آیت الله بهجت(رحمه الله علیه) فرمودند: هر کاری که می دانید انجام بدهید  خداوند چیزهایی که نمی دانید به شما یاد می دهد و هدایتتان می کند؛ بر این اساس، طلبه باید بتواند علومی که در زندگی می آموزد را به کار بندد و اگر انسان می‌خواهد به جایی برسد باید  به آنچه می آموزد، عمل کند.

 کارشناس دینی در ادامه به بیان لزوم عبادت و تهجد طلاب تاکید کرد و افزود: به اعتقاد علما کسی که نماز شب نخواند به جایی نمی‌رسد.

قیاسی در پایان اتفاقات جامعه بشری را نشانه نزدیکی ظهور دانست وگفت: در انتظار حضرت ولی عصر( ارواحنا فداه) باشید؛ یقین بدانید اتفاقاتی که در حال رخ دادن است زمینه ساز ظهور است.