اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 96715 تعداد بازدید: ۲۲

کارشناس دینی:

مکتب امام حسین(ع) یک فرهنگ نهادینه شده است

پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۰۱:۳۸
کارشناس دینی گفت: واقعه کربلا و مکتب امام حسین(علیه السلام) یک فرهنگ نهادینه شده است که هرساله بر انتقال این فرهنگ درجهان افزوده می شود.

به گزارش خبرگزاری  حوزه از یزد، آقای احمد آبایی در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت خدیجه(سلام الله علیها) شهرستان بهاباد،  به موضوع بررسی علل و عوامل زنده ماندن یاد امام حسین(علیه السلام) پرداخت.

وی با اشاره به وجود صد و چهارکتاب آسمانی  گفت:  ده کتاب آسمانی آن اکنون وجود دارد و نود هشت مورد آن دیگر وجود ندارد؛ قران کریم  تنها کتاب آسمانی است که بعد از گذشت سال های طولانی، باز هم بدون هیچ تغیری در تمامی کشورها یافت می شود و این امر به دلیل این است که خداوند اراده کرده قران هرگز تحریف نشود تا به دست امام زمان برسد.

 آبایی عنوان کرد: یکی از مواردی که خداوند اراده کرده که در تاریخ جاودان بماند امام حسین(علیه السلام) و واقعه کربلا است که به عنوان یک فرهنگ و مکتب نهادینه شده و هرساله نیز بر انتقال این فرهنگ درجهان افزوده می شود.

وی گفت: خلفا تمام تلاش خود را برای به فراموش سپردن یاد و خاطره این امام بزرگوار کردند به گونه ای که درزمان متوکل چندین مرتبه قبر ایشان را تخریب کردند.

کارشناس دینی با اشاره به وجود «باب السدرة» در حرم مطهر امام حسین(علیه  السلام) گفت: سدره به معنای علامت ونشانه در گذشته درخت کهنسالی درکنار  قبرامام حسین(علیه سلام) روییده بود و زوار با دیدن آن قبرامام را در بین صحرا پیدا می کردند.

وی در ادامه گفت: در زمان هارون الرشید دستور قطع این درخت صادر شد تا مکان و نشانه قبرامام حسین( علیه السلام)  از ذهن ها پاک شود، اما خداوند تبارک و تعالی هنوزهم نام ایشان را حفظ کرده  و هر روزه بر شیفتگان این امام همام افزوده می شود و نمونه آن در پیاده روی کربلا دیده می شود.

استاد آبایی در پایان با بیان اینکه  بزرگترین اجتماع در اربعین شکل گرفته است، افزود: خداوند می خواهد که یاد امام حسین(علیه سلام) در تمام جهان گسترش بیابد و می بینیم که حتی با وجود این بیماری منحوس باز هم مردم دست از عزاداری نکشیده اند و این به خاطر لطف خداوند بود است.