اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 96638 تعداد بازدید: ۲۲

حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی:

فرزند مایه روشنی چشم وشادی قلب است.

سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۵۷:۵۱
نوزدهمین نشست شورای اداری حوزه علمیه خواهران استان یزد در سال جاری، با حضور مدیر، معاونین و کادر مدیریت استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در ابتدای نشست این هفته شورای اداری مدیریت استان، حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی، به روایتی از پیامبر اکرم  (علیه السلام ) از کتاب مکارم الأخلاق : ج ۱ ص ۴۸۰ ح ۱۶۶۵ اشاره کرد و افزود:

«اُطلُبُوا الوَلَدَ وَ التَمِسوهُ ؛ فَإنَّهُ قُرَّةُ العَینِ، و رَیحانَةُ القَلبِ »

«فرزند بخواهید و آن را طلب کنید ؛ چرا که مایه روشنى چشم و شادىِ قلب است.»

بنابر روایت پیامبر اسلام  انسان باید از خداوند متعال درخواست فرزند داشته باشد ودر این امر نیز تلاش خود را انجام دهدچرا که داشتن فرزند مایه روشنی چشم وشادی قلب خواهد شد. پیامبراسلام این قدر برداشتن فرزند تاکید  داشتند که حتی در روایتی از کتاب کنز العمّال ( ج ۱۶ ص ۲۷۴ ح ۴۴۴۲۵) حضرت می فرماید: «بَیتٌ لا صِبیانَ فیهِ لا بَرَکَةَ فیهِ »

خانه ای که در آن کودکی نباشد خیر وبرکتی در آن خانه نخواهد بود.

 لذا خانه ای پر برکت تر است که کودکان بیشتری در آن خانه رفت وآمد کنند. اهمیت فرزند آوری وافزایش نسل مسلمانان برای پیامبر به گونه ای حائز اهمیت است که حضرت می فرماید من در روز قیامت به خاطر زیادی امتم نسبت به پیامبران دیگر افتخار می کنم . ما روایات زیادی از پیامبر(ص) واهل بیت (ع) داریم که بر افزایش فرزند اوری تاکید دارند ولی متاسفانه کشور ما از این فرمایش پیامبر(ص)واهل بیت(ع) فاصله گرفته است به گونه ای که طبق آمار رسمی کشور در آینده نه چندان دور جامعه به سمت پیری حرکت خواهد کرد.

متاسفانه در چند دهه اخیر تبلیغات گسترده در کشور از زبان بعضی مسئولین وحتی کسانی که مردم به آنان اعتقاد داشتند در زمینه کنترل جمعیت صورت گرفت ، به گونه ای که حتی تمام راههای جلو گیری از فرزند آوری به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می گرفت و با انواع تبلیغات بر کاهش جمعیت تاکید می شد ومتاسفانه این تبلیغات گسترده،  اثر خودش را در بین جامعه گذاشت و به سرعت رشد جمعیت کاهش یافت .گرچه در آن زمان مشکلات وجود داشت ولی راه رفع این مشکلات دور شدن از فرمایشات پیامبر اکرم(ص) نبود واین باعث شد کشور دچار خسران بزرگی شود .

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد در ادامه افزود : با توجه به تاکید فراوان رهبری انقلاب و دلسوزان نظام بر فرزند آوری و تلاش برای افزایش جمعیت ، متاسفانه تلاش محسوسی توسط مسئولین امر که باید زمینه سازی لازم را در این امر انجام دهند و تبلیغات و راهکارهای آن را ارائه کنند شاهد نبوده ایم .

وی در ادامه به گوشه ای  ازفرمایشات رهبر انقلاب در سال 1392 در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره و افزود : رهبری این خطر کاهش رشد جمعیت را احساس کردند وزیاد به مسئولین ذی ربط و مردم نیز متذکر شده اند.

 ایشان فرمودند: یکی از خطراتی که وقتی انسان درست به عمق آن فکر میکند، تن او میلرزد، این مسئله‌ی جمعیت است که باید آن را جدی بگیرید؛ جمعیت جوان کشور دارد کاهش پیدا میکند. یک جایی خواهیم رسید که دیگر قابل علاج نیست. یعنی مسئله‌ی جمعیت از آن مسائلی نیست که بگوییم حالا ده سال دیگر فکر می کنیم؛ نه، اگر چند سال بگذرد، وقتی نسلها پیر شدند، دیگر قابل علاج نیست.

محمد کار گر شورکی در ادامه به آمار رسمی کشو ردرباره کاهش جمعیت وافزایش سالمندان اشاره و افزود: اگر اکنون به فکر رشد جمعیت نباشیم وتلاش خود در زمینه تبلیغ و ترویج فرزند آوری انجام ندهیم طبق آمار رسمی کشور ایران در 30 سال آینده جزء 5 کشور پیر جهان خواهد بود و این خطر بزرگی است که کشور را تهدید می کند.

مدیر حوزه علمیه خواهران یزد در ادامه ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی ، افزود: امسال که به خاطر بیماری کرونا توفیق زیارت اباعبدالله الحسین (ع) از راه نزدیک را نداریم ولی باید از روز اربعین غفلت نکرده و در این روز در مراسماتی که با رعایت پروتکل های بهداشتی انجام می گیرد حضور یابیم و بخصوص  خواندن زیارت اربعین که به فرمایش امام عسکری(ع) از علامت های مومن است را فراموش نکرده  واز فیوضات این روزبهترین بهره را ببریم .

در پایان این نشست، ضمن قرائت مصوبات قبلی شورای اداری و بیان گزارشی از اقدامات انجام شده توسط هر یک از حاضرین، نکاتی در خصوص مسائل جاری حوزه مطرح گردید و در مورد آن ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.