اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 96500 تعداد بازدید: ۲۷

شورای علمی – پژوهشی:

ششمین و هفتمین شورای علمی – پژوهشی با حضور اعضای شورا و اساتید برگزار شد.

یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۸:۳۹
معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران از برگزاری ششمین و هفتمین شورای علمی- پژوهشی با بررسی و طراحی بسته های بیست واحدی دروس اقتضایی ویژه طلاب سطح دو با حضور اساتید و اعضای شورای علمی – پژوهشی در دفتر مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد خبر داد.

به گزارش معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران ، عناوین مصوبی که در این جلسه بحث شد؛ طرح اولیه بازنگری در چهار محور تبلیغ، مهارت ها، شبهات و بصیرت بود که اعضا نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

اعضای شرکت کننده خواستار تغییر در روند نظام آموزشی و طراحی دروس با توجه به دروس دیگر را خواستار شدند و بیان کردند: بهتر است به ابعاد علمی- معرفتی، بصیرتی- جهادی، معنوی و اخلاق بیشتر پرداخته شود و ابتدا به تربیت نفس پرداخت تا بتوان در حیطه اجتماع هم وظیفه را به خوبی عمل نمود.

این طرح که در راستای نهادینه کردن، نظام مند و هدفمند کردن دانش های فراگرفته شده برگزار شد مصوب گردید؛ دوره های مهارتی به صورت کارورزی برگزار شود.

همچنین مقرر شد؛ با توجه به نیاز جامعه بانوان، طلابی در زمینه پاسخگویی به سؤالات فقهی تربیت گردند.

این جلسه که در راستای طراحی دروس اقتضایی برگزار شد مقرر گردید بسته ترکیبی از نیاز علمی و منطقه ای تهیه گردد و گزارش آن به مرکز ارسال شود.