اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 96457 تعداد بازدید: ۴۲

حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی:

اولین کسانی که به بهشت وارد می شوند.

شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۴:۱۹
هیجدهمین نشست شورای اداری حوزه علمیه خواهران استان یزد در سال جاری، با حضور مدیر، معاونین و کادر مدیریت استان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، در ابتدای نشست این هفته شورای اداری مدیریت استان، حجت الاسلام و المسلمین محمد کارگر شورکی، به روایتی از امام رضا (علیه السلام ) از کتاب مجموعه آثار محدث قمی اشاره کرد و افزود:

بنابرروایات وتطبیق آیات وقوف در قیامت 50 هزار سال طول می کشد تا حسابرسی اعمال انسان انجام گیرد . در آنجاست که انسان هر کاری که انجام داده است را می بیند و هر کسی را که می شناخته است خواهد دید ونگران است از اینکه نکند در دنیا کسی حقی به گردن او داشته و او ادا نکرده والان آن را مطالبه نماید.خود ترس ونگرانی بسیار برای انسان درد آور است بخصوص کسانی که توشه عمل کم داشته باشند وکوله بار گناهشان زیاد باشد که در این مواقف قیامت بر انسان  بسیار دشوار خواهد گذشت  اما بعضی افراد هستند که که به راحتی از این مواقف عبور می کنند و وارد بر بهشت می شوند. انسان  باید به گونه ای زندگی  کند تا جزء اولین کسانی باشد که زودتر از همه وارد بر بهشت می شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد در ادامه افزود : امام رضا(علیه الساام) می فرماید سه گروه از انسانها  اول وارد بر بهشت می شوند اول : شهدا ،کسانی که انتقالشان از این عالم به عالم دیگر از طریق شهادت بوده ، به راحتی از این مواقف عبور می کنند ودلنگران نیستند . البته شهادت مراتبی دارد مثل کسانی که در جبهه جنگ به شهادت می رسند که دارای درجات والایی هستند به گونه ای که در این دنیا نیز نیاز به کفن ندارند و با لباس خودشان که در جنگ به شهادت رسیده اند دفن می شوند ومراتب پایین تر کسانی که  اجر شهید برای آنها نوشته می شود که به عنوان مثال انسانی در راه تحصیل علم یا در راه دفاع از مال وناموس خود و یا درراه امر به معروف ونهی از منکر و... از دنیا برود نیز دارای مرتبه ای از شهادت  خواهد بود  یا مثل مریضی های فراگیر مثل طاعون وبیمای های دیگر که انسان در رتبه شهید قرار می گیرد البته با مراتب پایین تر .ودر بحث روز جامعه  کسانی که در راه خدمت به  بیماران کرونایی از دنیا می روند در رتبه شهید قرار می گیرند حتی کسانی که در عین رعایت کامل توصیه های پزشکی از جمله شستن دستها و فاصله اجتماعی و زدن ماسک  به واسطه این بیماری از دنیا بروند نیز یکی از مراتب و مصادیق شهادت را خواهند داشت. البته کسی که رعایت نکات بهداشتی را  نکرده و از دنیا رفته را نمی شود شهید نامید چرا که با عدم رعایت نکات بهداشتی خود را در به ورطه هلاکت انداخته واین خود  از مصادیق خودکشی است لذا باید رعایت نکات بهداشتی را در حد وظیفه انجام دهیم بخصوص اینکه رهبری انقلاب ومراجع عظام توصیه و تاکید بر رعایت این توصیه های بهداشتی دارند واگر ما ولایی باشیم باید بیشتر از دیگران رعایت کنیم .

وی افزود : دوم کسی که بر بهشت وارد می شود بنده ای است که خدا را نیکو عبادت کند ونیت اوهم برای خدا باشد یعنی ظاهر وباطن عبادت او صرفا برای خدا و به نیکو ترین وجه باشد لذا این افراد هم در آن مواقف قیامت معطل نشده وسریع وارد بر بهشت خواهند شد.

سوم فقیری است که کثیر العیال باشد وعفت ورزد و از حرام خود را نگاه دارد یعنی به آنچه روزی او شده است اکتفا کند و از راه حرام به دنیال ثروت ومادیات دنیوی نباشد و بر فقر خود صبر ورزد و قانع به آن چیزی باشد که خداوند به او عطا کرده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد در ادامه افزود :  بنا بر روایت امام رضا که فرمودند:  أَوَّلُ مَنْ يَدْخُلُ النَّارَ أَمِيرٌ مُتَسَلِّطٌ لَمْ يَعْدِلْ وَ ذُو ثَرْوَةٍ مِنَ الْمَالِ لَمْ يُعْطِ الْمَالَ حَقَّهُ وَ فَقِيرٌ فَخُورٌ.«عيون الاخبارالرضا ج 2 ، ص 28 ، ح 20»

سه طایفه از انسانها هستند که اول از همه وارد بر جهنم می شوند. جهنمی که خداوند آن گونه در قرآن از آن یاد کرده است که تحمل آن برای انسانها بسیار سخت ، دشوار و طاقت فرساست . اول ، امیر مسلطی است که به عدل رفتار نمی کند و دوم، ثروتمندی که ادای حقوق مالیه خود را انجام ندهد مثل زکات وخمس و... را پرداخت ننماید وسوم ،فقیری که متکبر ( فاجر وتبهکار) باشد.ولذا انسان باید توجه داشته باشد ازکار های که او را به طرف جهنم سوق می دهد پرهیز نماید تا جزء این سه نفر قرار نگیرد.

در پایان این نشست، ضمن قرائت مصوبات قبلی شورای اداری و بیان گزارشی از اقدامات انجام شده توسط هر یک از حاضرین، نکاتی در خصوص مسائل جاری حوزه مطرح گردید و در مورد آن ها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.