اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 96401 تعداد بازدید: ۴۴

مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد:

طلاب پژوهشگر مسئولیت سنگین تری نسبت به جامعه دارند

پنجشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۷:۴۳
مدیر حوزه علمیه خواهران استان یزد گفت: مسئولیت طلاب پژوهشگر با توجه به جایگاهی که در خانواده و اجتماع دارند، سنگین تر است

به گزارش خبرگزاری حوزه از یزد، حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی در نشستی با معاونین پژوهش مدارس علمیه  بیان کرد:قطعاً مسئولیت پژوهش در  مدارس علمیه خواهران با توجه به جایگاهی که در خانواده و اجتماع دارند، سنگین‌تربوده و به همان نسبت، اجر و مزدش نیز بیشتر است.

وی واگذاری امور به خدا  را  ضروری دانست و افزود: واگذاری کارها به خداوند، استعانت و متصل کردن خود به منبع لایتناهی می تواند انسان را به نحو شایسته به پیشرفت برساند.

حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی در بخش دیگر از سخنان خود به بیان به کارگیری توان و استعداد خدادادی و کمک گرفتن از اساتید فن اشاره کرد و گفت: در این فرصت پیش آمده می توان از فضای مجازی بهره بیشتری از  اساتید برد.

وی کمک گرفتن از ارواح مؤمنین برای برطرف کردن موانع در امر پژوهش را خاطر نشان کرد و گفت: با خواندن قرآن و هدیه به روح بزرگان و اهل معرفت، رفتن بر سر قبور علماء، صلحاء و شهداء می تواند پشتیبان انسان باشد.

حجت الاسلام و المسلمین کارگر شورکی در پایان سخنان با بیان حدیثی از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله وسلم که؛ "من ورخ مؤمناً فكأنّما أحیاهُ ؛هر کس تاریخ زندگی انسان با ایمانی را بیان کند او را زنده ساخته است". نگارش کارهای بانوان مؤمنة و نکات انسان ساز  را در امر پژوهش توصیه نمود.