اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 96301 تعداد بازدید: ۲۹

جلسه دفاعیه:

جلسه دفاعیه طلبه غیر حضوری برگزار شد

سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۴۴:۴۲
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان یزد از برگزاری جلسه دفاع پایان نامه یکی از طلاب غیرحضوری در مدیریت حوزه علمیه خواهران خبر داد.

به گزارش خبر گزاری حوزه از یزد، جلسه دفاعیه طلبه غیرحضوری در رشته تفسیر و علوم قرآن با حضور استاد راهنما «حجت الاسلام و المسلمین رجبی » و استاد داور« حجت الاسلام و المسلمین میرخلیلی»، و جمعی از طلاب  به صورت حضوری در این سالن امام خمینی رحمه الله علیه برگزار گردید.

خانم گلسرخی در دفاع از پایان نامه خود با موضوع « بررسي تطبيقي روابط حقوقي زوجين از ديدگاه مرحوم طبرسي و علامه طباطبايي (ره) گفت: خداوند برای هدایت بشر، انسان های کامل را اعم از مرد و زن الگو قرار داد تا مسیر رشد و هدایت برای انسان ها آشکار گردد. باید توجه داشت که قوانین به تنهایی نمی توانند آرامش و سعادت خانواده را تأمین کنند؛ آنچه در خوشبختی خانواده بیشتر از قانون مؤثر است، اخلاق زوجین می باشد.

گلسرخی گفت: زن و شوهر باید با صفا و صمیمیت و وفاداری در کنار هم زندگی کنند و از کمک به یکدیگر دریغ نورزند و اصول گذشت و فداکاری، روحیه ایثار و احسان را بر خانواده حکم فرما سازند تا این کانون همواره سعادتمند باقی بماند، اما اگر زوجین همواره بر سر حقوق و تکالیف قانونی خود نزاع کنند و هر روز برای رفع اختلافات به مقامات قضایی رجوع نمایند، بی شک نمی توانند با آرامش و سعادت زندگی کنند.

 بنابر قانون مدنی همین که نکاح به طور صحیح واقع شد، روابط زوجیت بین طرفین موجود و حقوق و تکالیف زوجین در مقابل همدیگر برقرار می شود.

ایشان در پایان به این نتیجه رسید که: : اسلام حقوق همة انسان ها را، از هر نژاد و رنگ و جنسی باشند، در نیازهای مشترک یکسان قرار داده است؛ امّا از آن جا که حقوق در اسلام بر اساس مصالح و مفاسد و چگونگی طبیعت و خلقت انسانی است، تنوع در حقوق نیز مشاهده می گردد. حقوق زن و مرد نیز از این قاعده مستثنی نیست؛ همچنین از دیدگاه علامه ، زن و مرد از منظر طبیعی با یکدیگر متفاوت هستند و در نتیجة این تفاوت، از حقوق اجتماعی متفاوتی برخوردارند. از مقایسة نگاه هستی شناختی و انسان شناختی علامه با نظریة اجتماعی او می توان دوگانة زن آسمانی-زن زمینی را نتیجه گرفت.

معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران افزود: این پایان نامه در نهایت با نمره خوب پذیرفته شد.