اعلانات
آلبوم تصاویر
مراسم کلنگ زنی ساختمان اموزشی مدرسه علمیه کوثر شهرستان خاتم همایش طلیعه حضور 1397 سفر مدیر محترم مرکز 1397 دومین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال  1396 تصاویر عید سعید غدیر اولین همایش تجلیل از فعالین برتر حوزه های علمیه خواهران سال 1394 تصاویر نما مدرسه علمیه اردکان و خوابگاه مدرسه اردکان تصاویر نما و مدرسه علمیه الزهرا مهریز
اخبار
کد مطلب: 94171 تعداد بازدید: ۲۳

در گفت و گو با مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین (علیه السلام )یزد؛

عدم تمایل جوانان به ازدواج بررسی شد

چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۳۰:۰۰
در گفت و گو با مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین (علیه السلام )یزد با اشاره به درس‌هایی از زندگی امام علی (علیه السلام) و فاطمه (سلام‌الله علیها)، علت کم رنگ شدن و عدم تمایل جوانان به ازدواج بررسی شد.

به مناسبت سالروز ازدواج حضرت علی(علیه السلام) و فاطمه(سلام الله علیها)  خانم منصوره شاکری، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری حوزه از یزد،  بیان کرد: اولین روز ذی‌الحجه مصادف شده با سالروز زیباترین پیوند آسمانی در جهان اسلام که خود نمونه تکرار نشدنی در طول تاریخ است.

وی ادامه داد: در این روز حضرت علی(علیه السلام) با برترین بانوی جهان پیوند عشق می‌بندند و خدواند بالاترین فرستاده خود پیامبر اکرم(صلی الله علیه وآله) را بر آن گواه می‌گیرد، گرچه این زندگی بسیار کوتاه بود  ولی کیفیت زیادی داشت و یاد آنها در خاطره‌ها ماندگار شد.

شاکری با اشاره به درس‌هایی که می‌توان از این زندگی پربرکت گرفت افزود: یکی از ضرورت‌های تشکیل خانواده این است که در انتخاب همسر ملاک صحیح و درستی قرار دهند، یعنی ملاک‌ها عاقلانه، صحیح و آنچه در سنت نبوی است مبنا قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم آسان گیری در شرایط ازدواج گفت: سخت‌گیری‌های بی مورد باعث می‌شود جوانان تمایلی به ازدواج نشان ندهند و نباید در زمینه مهریه و مراسم عروسی، تجمل گرایی مبنا باشد .

مدیر موسسه آموزش عالی حوزوی امام حسین (علیه السلام )یزد با بیان اینکه در ازدواج، مهریه‌ای در نظر گرفته شود که در توان داماد باشد اضافه کرد:  استفاده از مهریه برای تهیه جهیزیه که از ضروریات ایجاد زندگی است باید رواج پیدا کند   و این سنت نبوی بوده و سبب می شود دختر و پسر راحت‌تر زندگی مشترک را شروع کنند.

این استاد حوزه علمیه خواهران در بیان علت کم رنگ شدن تمایل به ازدواج در جوانان گفت: افزایش هزینه‌ها و توقعات  او عدم توانایی جوانان برای انجام هزینه های غیر ضروری مراسمات عروسی،سبب تأخیر و بالارفتن سن ازدواج شده است.